Artur Gorishti

piktor shqiptar
Artur Gorishti.jpg

Artur Gorishti është aktor dhe regjisor shqiptarë. Lindi me 21 shkurt 1962.

FilmografiaRedakto

AktorRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto


  Ky artikull në lidhje me Filmi është i cunguar. Mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar.