Wikipedia:Artikuj të përkryer

(Përcjellë nga Wikipedia:Artikuj perfektë)

Mirë se vini te Artikujt e Përkryer

Goldenwiki 2.png
Goldenwiki 2.png

Artikuj të përkryer (shk. edhe AP) janë artikuj të cilët nga shumë redaktues janë vlerësuar dhe përzgjedhur si nga më të realizuarit e Wikipedias në gjuhën shqipe, bazuar mbi këto kritere. Këta artikuj ndodhen në një formë pak a shumë gati të përkryer dhe janë ekuivalenti i Wikipedias shqiptare me Featured Articles në Wikipedian anglisht.

Për të kandiduar një artikull shiko këtu. Në këtë moment Wikipedia shqip përmban 24 artikuj të përkryer (0.04%) nga gjithsej 65.832 artikuj. Nëse e gjeni një mënyrë që kjo faqe të mund të rifreskohet ose përmirësohet, pa krijuar konflikte me punimet e redaktorëve të mëparshëm, ju lutemi merrni iniciativën dhe kontribuoni.

Albania Puzzle Icon Gold.svg


Shiko dhe këtë:

Shkurtesa [+]
WP:AP

David face.png Art dhe KulturëRedakto

Leonardo da VinciArti Islam

BiografiRedakto

Nuvola filesystems www.png GjeografiRedakto

Gjeografia e ShqipërisëGjermaniaKosovaShtetet e BashkuaraSkocia

Audio a.svg MuzikëRedakto

Dream TheaterMotörheadDavid Guetta

Exquisite-kspread.png Shkencë dhe TeknologjiRedakto

AcrocanthosaurusFerrariFizikaForcaShkenca Islame

P history violet.png HistoriRedakto

Lëvizja Anti-Duhan në Gjermaninë NazisteLufta e Dytë BotërorePerikliu