Hape menynë kryesore

NgjarjeRedakto

 
Konferenca e Jaltës (1945)

LindjeRedakto

VdekjeRedakto

Festa dhe përvjetoreRedakto

  • Sri Lanka - Dita i Pavarësise
  • Dita botërore kundër skancerit