artikulli.
Luiz Ejlli
Të dhëna
U lind 12 Korrik, 1985 (37 vjeç)

Shkodër, Shqipëri

Vitet aktive 2004-vazhdon

Luiz Ejlli (12 korrik 1985) lindi në Shkodër. Ai është këngëtar shqiptar.

Jeta personale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit] Redakto

Studioi në shkollën e mesme artistike "Prenk Jakova" në Shkodër për muzikë në intrumentin e fagotit. Në 24 dhjetor 2022 u bë pjesë e edicionit më të njohur Big Brother VIP Albania 2.

Karriera artistike[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit] Redakto

Në edicionin e parë të shfaqes për talente "Ethet e te premtes mbrema" u spikat talenti i tij si këngëtar, i cili arriti në pesë më të mirët. Në edicionin e dytë të këtij spektakli, ai fitoi çmimin e parë. Ka marrë pjesë në festivalet e këngës në RTSH dhe në vitin 2005 fitoi çmimin e parë me këngën: Zjarr dhe ftohtë. Në vitin 2006, mori pjesë në Eurovizion me këtë këngë. Ai ka marrë pjesë edhe në festivalin e Këngës Magjike dhe vitin 2010 fitoi çmimin e parë, duet me Juliana Pashën me këngën Sa e shite zemrën.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit] Redakto

  1. ^
Ngushto

Kënga Magjike

Vitet 1999 · 2000 · 2001 · 2002 · 2003 · 2004 · 2005 · 2006 · 2007 · 2008 · 2009 · 2010 · 2011 · 2012 · 2013 · 2014 · 2015 · 2016 · 2017 · 2018 · 2019 ·2021 · 2022
Fituesit Elsa Lila  · Irma Libohova & Eranda Libohova  · Rovena Dilo & Pirro Çako  · Mira Konçi  · Ema Bytyçi  · Irma Libohova  · Genta Ismajli  ·Armend Rexhepagiqi  · Aurela Gaçe  · Jonida Maliqi  · Eliza Hoxha & Rosela Gjylbegu  · Juliana Pasha & Luiz Ejlli  · Redon Makashi  ·Alban Skënderaj  · Besa Kokëdhima  · Aurela Gaçe & Young Zerka  · Aurela Gaçe  · Rozana Radi  · Anxhela Peristeri · Flori Mumajesi ·Eneda Tarifa · Alban Ramosaj · Marsela Çibukaj
Këngët fituese "Vetëm një fjalë"  · "Një mijë ëndrra"  · "Për një çast më ndali zemra"  · "E pathëna fjalë"  · "Ku je ti"  · "Prapë tek ti do të vij"  · "Nuk dua tjetër"  ·"Kur dashuria vdes"  · "Hape veten"  · "Njëri nga ata"  · "Rruga e zemrës"  · "Sa e shitë zemrën"  · "Më lër të fle"  · "E refuzoj"  · "Tatuazh ne zemer"  ·"Pa kontroll"  · "Akoma jo"  · "Ma thuaj ti"  · "E cmendur"  · "Plas" · "Ma zgjat dorën" · "Thikat e Mia" · "I Paftuar"
Kategoria

Kategoritë:

  • Kjo faqe është redaktuar për herë te fundit më 25 janar 2023, në orën 16:08.
  • Të gjitha materialet që gjenden në këtë faqë janë të mbrojtura nga Creative Commons Attribution/Share-Alike License;. Shiko Terms of Use për më shumë informacione.