Bardhyl Martiniani lindi në vitin 1941Tiranë, është kinematograf dhe kameraman shqiptar.

FilmografiaRedakto

XhirimeRedakto

  Ky artikull që ka të bëjë me një biografi individi është i cunguar. Ju mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar atë.