Sejfulla Myftari

aktor
(Përcjellë nga Cekja)

Sejfulla Myftaraj është një humorist shqiptar lindi në Berat, më 25 shkurt 1940.

Ka luajtur në shumë komedi dhe filma, ku ai ka spikatur me vecantinë, freskinë dhe origjinalitetin e tij nepërmjet së cilës e ka lënë gojehapur publikun.

Është një aktor shumë i sukseshëm humoristik dhe shumë i njohur, është i njohur si Cekja i Beratit. Ka luajtur ne mbi 42 telekomedi. Me regjizor/skenarist Arian Culiqi, Koco Devole, Leka Bunga, Spartak Pecani, etj.

Website https://web.archive.org/web/20200122123320/http://www.cekja.com/

Rrjetet Sociale Redakto

Instagram - http:/instagram.com/cekeberatit

Filmografia Redakto


  Ky artikull në lidhje me një aktor është i cunguar. Ju mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar atë.