Hape menynë kryesore

Drekoc është një vendbanim në komunën e Shtërpcës, Kosovë.

Drekoc
Fshat
Vendndodhja
Drekoc is located in Kosova
Drekoc
Drekoc
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Gjilan
Komuna Shtërpcë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike/gjeografike Siriniq
Lartësia 1020 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 15′ 10″ Veri

21° 5′ 3″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto