Sevcë është një vendbanim në komunën e Shtërpcës, Kosovë.

Sevcë
Fshat
Vendndodhja
Sevcë is located in Kosova
Sevcë
Sevcë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Gjilan
Komuna Shtërpcë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike/gjeografike Siriniq
Lartësia 1276 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 12′ 35″ Veri

20° 57′ 24″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto