Hape menynë kryesore

Viçë është një vendbanim në komunën e Shtërpcës, Kosovë.

Viçë
Fshat
Vendndodhja
Viçë is located in Kosova
Viçë
Viçë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Gjilan
Komuna Shtërpcë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike/gjeografike Siriniq
Lartësia 764 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 15′ 57″ Veri

21° 4′ 50″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto