Shtërpca

Qytet ne Kosovë

Koordinatat: 42°08′V 21°01′L / 42.14°V 21.01°L / 42.14; 21.01

Shtërpcë është një vendbanim në komunën e Shtërpcës, Kosovë. Qytezë ndodhet në pjesën jugore të Kosovës rrëzë malet të Sharrit.

Shtërpcë
Qytezë
noform
Vendndodhja
Shtërpcë is located in Kosova
Shtërpcë
Shtërpcë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Gjilan
Komuna Shtërpcë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Siriniq
Lartësia 1020 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Kodi Postal 73000
Koordinatat 42° 14′ 22″ Veri

21° 1′ 38″ Lindje

Sipërfaqja dhe demografia
Sipërfaqja 247 km2
Dendësia 36 banorë/km2
Faqja Zyrtare http://kk.rks-gov.net/

Lidhje të jashtmeRedakto