Kashtanjevë është një vendbanim në komunën e Shtërpcës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Kashtanjet.

Kashtanjevë
Kashtanjet
Fshat
Vendndodhja
Kashtanjevë is located in Kosova
Kashtanjevë
Kashtanjevë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Gjilan
Komuna Shtërpcë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike/gjeografike Siriniq
Lartësia 1085 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 17′ 44″ Veri

21° 4′ 22″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto