Në ditët e pushimeve

Në ditët e pushimeve
Arkivi i filmit
[[Figura:|280px]]
Titulli shqip Stampa:Në ditët e pushimeve
Origjinali Në ditët e pushimeve
Viti i prodhimit [[1982 në film|1982]]
Gjuha origjinale Shqip
Ekipi realizues
Regjia Besim Kurti

Drita Topi

Skenari Flamur Topi
Muzika e filmit Maksim Shehu
Kameramani Faruk Basha
Drejtori artistik Haxhi Dersha
Prodhuesi i filmit: Kinostudio Shqipëria e Re
Aktorë kryesorë
Elidon Kongo
Genti Mehmeti
Artan Pogoni
Alban Mirtushi
Aktorët tjerë
Elvis Kaba
Artan Feçori
Sokol Balla

Filmi "Në ditët e pushimeve" prodhim i vitit 1982. Regjia: B. Kurti, D. Koçi, Skenari: Flamur Topi, Producent: Shqipëria e re , Muzika: Maksim Shehu.

Përmbajtja e filmit Redakto

Një grup fëmijësh kalojnë pushimet në bregun e Adriatikut. Midis tyre është Detini një djalë i ndrydhur dhe fjalëpak shokët e vënë në lojë dhe ai mendon të largohet. Por shoku i tij më i afërt Gjini e ndihmon të rimarrë veten dhe të futet në shoqëri.

Lidhje të jashtme Redakto