Kjo faqe këtu është vetëm për diskutim mbi përdoruesin Perralla. Wikipedia nxit diskutimin mes vullnetarëve të saj dhe nuk do të censurojë komente bazuar në pikëpamjet ideologjike ose politike. Wikipedia nuk do t’i ndryshojë komentet. Ato ose do të publikohen, ose do të fshihen nëse nuk u binden rregullave kryesore.
Fillo një temë të re diskutimi.
Ju lutemi nënshkruani me: – ~~~~

Të gjitha komentet u nënshtrohen këtyre rregullave:

  • Përmbajuni temës!
  • Nuk lejohen: sharje, fyerje, fjalor i papërshtatshëm, gjuhë që përmban urrejtje, sulme personale, thirrje për dhunë apo çdo qëndrim tjetër jo i rregullt.
Përshëndetje Perralla, mirëserdhe në Wikipedian në shqip !
Gtk-dialog-info.svg

Kjo është faqja juaj e diskutimit, në të cilën do të merrni mesazhe nga përdoruesit e tjerë. Në qoftë se ke pyetje mund të adresohesh pa ngurrim tek Oda e fillestarëve, ku një përdorues me eksperiencë do të ketë mirësinë të të përgjigjet sa më shpejt.

Përpara se të redaktoni një faqe në Wikipedia ne do t’iu rekomandonim të lexonit se si redaktohet dhe formatohet një faqe. Gjithashtu është e këshillueshme që të përdorni livadhin tonë për të eksperimentuar përpara se të redaktoni një artikull në Wikipedia. Në qoftë se dëshironi të krijoni një artikull të ri ndiqni Kujdestarin e artikujve, i cili do t’iu ofrojë ndihmë hap pas hapi. Kujdes, ju nuk duhet të kopjoni tekst nga faqet e tjera në internet dhe ta vendosni në Wikipedia! Gjithashtu gjatë katër ditëve të para të krijimit të llogarisë nuk do të mund të zhvendosni faqe nën një titull të ri alternativ.

Për t’iu përgjigjur një mesazhi nga një përdorues tjetër, duhet të shkoni në faqen e tij të diskutimit dhe të shtypni komandën “Shto një temë (të re diskutimi)”. Mos harro që diskutimet e tua duhet ti nënshkruash me (~~~~) ose thjesht shtyp butonin Insert-signature.png në fund të mesazhit tënd.

faqen tuaj të përdoruesit ju mund të shkruani shkurtimisht rreth vetes tuaj në mënyrë që wikipedianët e tjerë të të njohim më lehtë. E këshillueshme do të qe përdorimi si stampës {{Babel}}. Në qoftë se dëshiron ti mund të vendosësh edhe vendbanimin tënd aktual në hartën e wikipedianëve.

Mos harroni të ndryshoni preferencat tuaja.

Wikipedianët të urojnë punë të mbarë! --PLANETI DISKUTO 13 Shkurt 2018 19:48 (CET)

Në ndihmën tënde janë faqet:


Not Albanian? sq-0? Click here!


Rrofsh. Pune te mbare --Perralla (diskutimet) 13 Shkurt 2018 19:52 (CET)

ParalajmërimRedakto

  Mirë se vini në Wikipedia. Edhe pse çdokush është i mirëpritur të bëjë redaktime konstruktive në Wikipedia, të paktën një nga redaktimet tuaja së fundmi , si ky që keni bërë tek artikulli Naim Frashëri dhe Lidhja Shqiptare e Prizrenit, nuk ishte fare konstruktiv dhe u kthye ose u hoq. Shikoni faqen për ndihmë për më shumë informata rreth redaktimit të një enciklopedie. Ju faleminderit!


Ajo faqe e ka brenda kunderargumentin, nuk e kuptoj per se qenka nevoja per paralajmerim. Lexoje me kujdes dhe do ta shohesh. Po Jani Vreton pse po e zhben? --Perralla (diskutimet) 14 Shkurt 2018 14:58 (CET)
Njatjeta taj. Une i paraqita argumentet dhe arsyetimet e mia, dhe ti i kupton shume mire. Shtoje nje email dhe mund te te sqaroj me detajisht :)--Udha (diskutimet) 14 Shkurt 2018 15:30 (CET)
Çfare eshte kjo taj dhe ç'kuptokam une? E parashtrova tek arsyet e grisjes qe faqja e ka brenda arsyen per t'u grisur, cili ishte argumenti yt perveç mendimit tend
Nuk kam kohe te shkembej e-mail e as nuk e kuptoj ç'ka detaje pertej kesaj qe gjoja me paralajmerove. --Perralla (diskutimet) 14 Shkurt 2018 15:56 (CET)
Ti nuk parashtrove arsye per t'u grisur, ti parashtrove mendimin tend.
Mirëpresim kontributet tua dhe jemi t gatshëm të të ndihmojmë nëse ke nevojë, mirëpo si fillim duhet të të shtoj ca pyetje. A mos je vëlla, motër, nënë, baba, bir, bijë, nip, mbesë, dajë, teze, hallë apo kushëri i largët i Hatakes?--Udha (diskutimet) 14 Shkurt 2018 16:13 (CET)
Me duket se e paske metode ta degjenerosh muhabetin ku te dalesh kaposh. Kjo tregon qe 1. nuk ke lexuar artikullin dhe 2. nese e ke lexuar, te mungon sensi kritik. Tanime argumenti i grisjes e padit qartazi ate qe do te mund ta kishe pare ne artikull po t'i kushtoje vemendje: "Të dhëna për pjesëmarrjen e Naimit në mbledhjet që organizoheshin dhe në komitetet krahinore nuk kemi [...]" e gjen. Kjo ben qe artikulli mos te kete kurrefare vlere konkrete perpos sorollatjes me fjale per nje lidhje te hamendesuar nga shkruesi - e thjeshte, po te mos kishe nevoje ta zgjatje me fjale.
Nuk e kuptoj nese ka logjike te shendoshe qe i qendron mbrapa kesaj pyetjeje. --Perralla (diskutimet) 14 Shkurt 2018 16:41 (CET)
Mos i bej bisht pyetjes ore. Pergjigju me po ose jo. A je vëlla, motër, kusheri etj etj i Hatakes?--Udha (diskutimet) 14 Shkurt 2018 17:00 (CET)
Heu bre, ç'arrogance. Nuk dua te kem me teper komunikim me ty me kete ton per nje pyetje qe nuk dihet a ka logjike te shendoshe nga mbrapa. Pune te mbare --Perralla (diskutimet) 14 Shkurt 2018 17:13 (CET)
Pyetja ka kene ironike or taj. E kemi pasur nje perdorues te cekuilibruar shpirterisht ketu ne sqwiki, krijonte sockpuppets dhe pastaj kur i zbuloheshin qurravitej se kishte qene llogari e "vellait" apo "mikut" te tij. Po kjo s'ka lidhje me ty. Nëse nuk je vëllai ose daja i Hatakes, mos je vetë SS Hatake?--Udha (diskutimet) 14 Shkurt 2018 18:14 (CET)
Pra nuk je Hatake, right? Nese je atehere te njoftoj se te gjitha redaktimet tua do te zhbehen. Edhe keto do te zhbehen konform rregullave te Wikipedias--Udha (diskutimet) 14 Shkurt 2018 18:39 (CET)
Prape ketu ti? Nuk do mend qe paske vetem fjale dhe zhberje: m'u lips të kthehesha 100 kontribute per te te pare ndonje hajer qe ke bere. À jamais, homme paresseux et bavard --Perralla (diskutimet) 14 Shkurt 2018 18:54 (CET)
"Prape ketu ti?" Hatake, paske edhe sens humori ore! Ta riperseris miqësisht, si miku mikut, mos u lodh kot,te gjitha redaktimet e bera nga kukullat do te zhbehen! Por jo tani, pak me vone. Kalo mire dhe puna e mbare :)--Udha (diskutimet) 14 Shkurt 2018 19:14 (CET)

Qasje destruktiveRedakto

Përse po i zhbën zhbërjet e redaktimeve tua? Krijimi i vazhdueshëm i sockpuppets është qasje destruktive, jo pastrimi i Wikipedias.

Ç'eshte ky sockpuppets-i more? Po çfare na quake pastrim o trim, na di per qorra gje ti? A i ke syte ne balle te shohesh gjendjen e artikujve ku ke kapriço? Po syte ne balle a i ke per te pare se sa kontribut te padobishem dhe plangprishes ke? Pastrim eshte plangprishja?! Ik mos llomotit kot, puno ne qofsh i hajrit. --Perralla (diskutimet) 15 Shkurt 2018 15:33 (CET)
Or çun. Kur të të bllokohet kjo llogari, unë prapë do t'i zhbëj edhe të Biberit edhe të kësaj, mirëpo kësaj radhe të gjitha. I lashë disa se më erdhi keq, por tani e shoh se paskam bërë gabim.--Udha (diskutimet) 15 Shkurt 2018 15:38 (CET)
Nuk t'i dha kush konfidencat te me thuash mua çun. Kur artikulli eshte ne rregull te mbetet qe te zhbesh kapriçot, kapriçot jane e vetmja gje qe te duhet te te vije keq se qenke rende. Nuk dua te kem me dialog me nje plangprishes bjerradites, t'u prifte e mbara. --Perralla (diskutimet) 15 Shkurt 2018 15:42 (CET)
Nëse nuk krijon Sockpuppet, nuk do të kesh dialog me mua. Të siguroj, çun!--Udha (diskutimet) 15 Shkurt 2018 15:44 (CET)

ParalajmerimRedakto

Zhbërjet e redaktimeve tua do të pezullohen deri në një afat të pacaktuar. Nëse ndërkohë zbulohen sockpuppets tjerë tuat, atëherë do të rifillojnë deri në zhbërjen e redaktimit të fundit as per WP:Banrevert.--Revert Bot 15 Shkurt 2018 18:52 (CET) Të pata paraljmëruar.--Udha (diskutimet) 16 Shkurt 2018 15:12 (CET)