Port-of-Spain është kryeqyteti i Trinidadit dhe Tobagos, është qyteti i tretë më i madh në vend. Është një nga qytetet e mëdhaja në Karaibe. Ndodhet në veriperëndim të vendit.

Port-of-Spain
Qytet
Muzeu kombëtar dhe arti i galerive
Muzeu kombëtar dhe arti i galerive
Popullsia
 • Gjithsej37.074
Faqja zyrtarehttp://cityofportofspain.gov.tt

BinjakëzimetRedakto