Rudari i Madh

fshat në Kosovë

Rudar i Madh është një vendbanim në komunën e Zveçanit, Kosovë.

Rudar i Madh
Fshat
Vendndodhja
Rudar i Madh is located in Kosova
Rudar i Madh
Rudar i Madh
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Mitrovicë
Komuna Zveçan
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 544 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 55′ 3″ Veri

20° 50′ 35″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto