Nga data 18.12.1996 dhe deri në fund të vitit 2004 fshati Tumçevishtë ishte pjesë e Komunës së Çegranit e cila me ndrishimin e ligjit për ndarje teritoriale ju bashkangjit Komunës së Gostivarit.

Tumçevishti
Тумчевиште
Fshat
Popullsia
 • Gjithsej250
{{{postal_code_type}}}
1237
TargatGV