Hape menynë kryesore

NgjarjeRedakto

LindjeRedakto

1865 - Alfred Hoare Powell, arkitekt anglez dhe projektues dhe piktor i qeramikës (viti 1960)


VdekjeRedakto

Festa dhe përvjetoreRedakto