Hape menynë kryesore

NgjarjeRedakto

  • 1992 - Për herë të parë pas shembjes së regjimit komunist një parti tjetër (Partia Demokratike) fiton zgjedhjet elektorale në Shqipëri.

LindjeRedakto

VdekjeRedakto

Festa dhe përvjetoreRedakto