Bresje është një vendbanim në komunën e Fushë Kosovës, Kosovë.

Bresje
Fshat
Vendndodhja
Bresje is located in Kosova
Bresje
Bresje
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prishtinë
Komuna Fushë Kosovë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 539 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 37′ 46″ Veri

21° 5′ 32″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto