Pomozotini

fshat në Kosovë

Pomozotin është një vendbanim në komunën e Fushë Kosovës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Mesbardh. Ne këtë fshat kalon lumi "Drenica". Ka shkollen fillore Zejnel Salihu. Popullsia kryesisht është e re.

Pomozotin
Mesbardh
Fshat
Vendndodhja
Pomozotin is located in Kosova
Pomozotin
Pomozotin
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prishtinë
Komuna Fushë Kosovë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 535 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 37′ 14″ Veri

21° 1′ 43″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto