Vragolia

fshat në Kosovë

Vragoli është një vendbanim në komunën e Fushë Kosovës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Livragonë.

Vragoli
Livragonë
Fshat
Vendndodhja
Vragoli is located in Kosova
Vragoli
Vragoli
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prishtinë
Komuna Fushë Kosovë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 532 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 36′ 46″ Veri

21° 3′ 31″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto