Harilaçi

fshat në Kosovë

Harilaç është një vendbanim në komunën e Fushë Kosovës, Kosovë.

Harilaç
Fshat
Vendndodhja
Harilaç is located in Kosova
Harilaç
Harilaç
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prishtinë
Komuna Fushë Kosovë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 570 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 35′ 3″ Veri

21° 0′ 7″ Lindje

KulturaRedakto

Ne fshatin Harilaç gjendet Kështjella e Harilaçit.

Lidhje të jashtmeRedakto