Graboci i Poshtëm

fshat të Kosovë

Graboc i Poshtëm është një vendbanim në komunën e Fushë Kosovës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrat Gurshkabë dhe Grabos.

Graboc i Poshtëm
Grabos
Fshat
Vendndodhja
Graboc i Poshtëm is located in Kosova
Graboc i Poshtëm
Graboc i Poshtëm
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prishtinë
Komuna Fushë Kosovë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 554 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 38′ 60″ Veri

21° 0′ 37″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto