Hencë është një vendbanim në komunën e Fushë Kosovës, Kosovë.

Hencë
Fshat
Vendndodhja
Hencë is located in Kosova
Hencë
Hencë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prishtinë
Komuna Fushë Kosovë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 531 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 35′ 24″ Veri

21° 2′ 50″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto