Lismir është një vendbanim në komunën e Fushë Kosovës, Kosovë.

Lismir
Fshat
Vendndodhja
Lismir is located in Kosova
Lismir
Lismir
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prishtinë
Komuna Fushë Kosovë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 527 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 38′ 29″ Veri

21° 3′ 43″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto