Sllatina e Madhe

fshat në Kosovë

Sllatinë e Madhe është një vendbanim në komunën e Fushë Kosovës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Albanë e Madhe.

Sllatinë e Madhe
Albanë e Madhe
Fshat
Vendndodhja
Sllatinë e Madhe is located in Kosova
Sllatinë e Madhe
Sllatinë e Madhe
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prishtinë
Komuna Fushë Kosovë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 553 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 36′ 14″ Veri

21° 1′ 13″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto