Miradia e Epërme

fshat në Kosovë

Miradi e Epërme është një vendbanim në komunën e Fushë Kosovës, Kosovë.

Miradi e Epërme
Fshat
Vendndodhja
Miradi e Epërme is located in Kosova
Miradi e Epërme
Miradi e Epërme
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prishtinë
Komuna Fushë Kosovë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 541 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 35′ 59″ Veri

21° 5′ 24″ Lindje

GjeografiaRedakto

Miradi e Epërme ndodhet në juglindje të Fushë Kosovës, ka një pozitë shumë të mirë strategjike ne rrashin e Kosoves.

DemografiaRedakto

Fshati Miradia e Epërme i banuar kryesisht më shqiptarë ka diku rreth 1200 banor.

Lidhje të jashtmeRedakto