E diela e fundit

film
E diela e fundit
Arkivi i filmit
[[Figura:|280px]]
Titulli shqip E diela e fundit
Viti i prodhimit 1992
Koha (Zëri) - (PAL/DVD) 19:00
Gjuha origjinale Shqip
Ekipi realizues
Regjia Gjergj Xhuvani
Skenari Gjergj Xhuvani
Muzika e filmit Shpëtim Saraçi
Kameramani Mihal Rama
Prodhuesi i filmit: Albafilm
Aktorë kryesorë
Margarita Xhepa
Ilia Shyti
Sokol Angjeli

"E diela e fundit" është film shqiptar i vitit 1992 me regji dhe skenar nga Gjergj Xhuvani, muzikën komponoi Shpëtim Saraçi, kurse produksionin realizoi Albafilm Studio.

Përmbajtja e filmit Redakto

Kjo është historia e një çifti të moshuarish të cilët gjatë një dite plot me surpriza sjellin në mendje se sa të vetmuar ndjehen. Në fund të ditës shtëpia e tyre kthehet në një burg në mes të qytetit të zhurmshëm.

Aktorët Redakto