Koha nuk pret
Arkivi i filmit
[[Figura:|280px]]
Titulli shqip Koha nuk pret
Origjinali Koha nuk pret
Vendi i prodhimit Shqipëri
Viti i prodhimit 1984
Gjuha origjinale Shqip
Ekipi realizues
Regjia Kujtim Meçaj
Skenari Dhimitër Xhuvani
Vangjel Leka.
Muzika e filmit Kompozitor
Kujtim Laro
Dirigjent
Ferdinand Deda
Kameramani ?
Drejtori artistik Drejtor filmi
Jorgji Lolle
Operator
Gaspër Shllaku
Operator zëri
Kristaq Kristo
Piktor
Mit'hat Çuadari
Prodhuesi i filmit:
Aktorë kryesorë
Edmond Budina
Filika Dimo
Gjergj Melo
Ndrek Luca
Aktorët tjerë
Gjergj Lala
Pandi Siku
Birçe Hasko
Minella Borova
Lazër Filipi
Katerina Kote
Lavdim Kreshpa
Luan Qerimi
Teodor Rupi
Andrea Pepi
Ardian Selimi
Jorgaq Tushe
Besnik Aliaj
Vaskë Çeçe
Zija Grapshi
Qemal Mehmeti
Nefail Piraniqi


Koha nuk pret është film televiziv shqiptar, prodhim i vitit 1984 me regji të Kujtim Meçajt dhe skenarë të Dhimitër Xhuvanit dhe Vangjel Lekajt.

Tematika Redakto

SPIUNAZH, AGJENTURE

Përmbatja Redakto

Ngjarjet zhvillohen ne Tiranen e sapocliruar. Eshte prag clirimi, fund nentori 1944. Mbas çlirimit, mbeturinat e reaksionit dhe trradhetarve te kombit, në bashkëpunim me agjenturat e huaja, sabotojnë paradën dhe hyrjen e qeverisë në Tiranë. Beatriçia, agjente e vjetër, punon si kameriere në një lokal të Tiranës. Forcat e sigurimit asgjësojnë krerët e kësaj veprimtarie.

Karakteret Redakto

Filika Dimo --- Beatrice Shmid (Adriana Kalt)

Ndrek Luca --- Cen Vrapi

Edmond Budina --- Spiro Xeka (avokati Viktor Qirkjako)

Gjergji Melo --- Mevlani

Katerina Kote --- Nuria

Birce Hasko --- Xhezo

Luan Qerimi --- Francesk Luku

Minella Borova --- zoti Leone, Roberto Altiko

Nefail Piraniqi --- Shaqir Aga

Andrea Pepi --- gjenerali britanik Smith

Pandi Siku --- Sami Dergjini

Gjergj Lala --- Behari

Elez Kadria --- Abdulla Varoshi(Miku)

Jorgaq Tushe --- koloneli britanik Walter

Lazer Filipi --- Mazllëmi

Qemal Mehmeti --- Baftjari

Dario Llukaci --- rrobaqepesi

Teodor Rupi --- pronari i lokal Internacional

(perpiloi skedarin e roleve Eugen Lagji)

Realizimi Redakto

PRODHIM I RADIO TELEVIZIONIT SHQIPTAR (RTSH) ME 1984. FILM ME NGJYRA, ME DY SERI NGA 60 MINUTA SECILA. SHFAQUR PER PUBLIKUN E RTSH NE VJESHTE 1984. XHIRUAR NE TIRANE, SHKODER, VLORE, DURRES.

Kostot Redakto

Shih edhe Redakto

Lidhje të jashtme Redakto