18 komunat e Rajonit të Savonias VerioreFinlandë janë të ndara në pesë nën-rajone.


Nën-rajoni Savonia e sipërmeRedakto

Nën-rajoni KuopioRedakto

Nën-rajoni Savonia verilindoreRedakto

Nën-rajoni VarkausRedakto

Nën-rajoni Inner SavoniaRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto

  Commons: Komunat e Savonias Veriore – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale