Kjo faqe këtu është vetëm për diskutim mbi përdoruesen Rrjedha. Wikipedia nxit diskutimin mes vullnetarëve të saj dhe nuk do të censurojë komente bazuar në pikëpamjet ideologjike ose politike. Wikipedia nuk do t’i ndryshojë komentet. Ato ose do të publikohen, ose do të fshihen nëse nuk u binden rregullave kryesore.
Fillo një temë të re diskutimi.
Ju lutemi nënshkruani me: – ~~~~

Të gjitha komentet u nënshtrohen këtyre rregullave:

  • Përmbajuni temës!
  • Nuk lejohen: sharje, fyerje, fjalor i papërshtatshëm, gjuhë që përmban urrejtje, sulme personale, thirrje për dhunë apo çdo qëndrim tjetër jo i rregullt.

Përdoruesja diskutim:Rrjedha/Rrjedha

Artikujt e luftes

Pershendetje,
Artikujt qe po i hap koheve te fundit me shum tituj e me te njejtin material per te njejten ngjarje seshpejti do te grisen.
Te kisha sugjeru njerin prej tyre me titullin me perkates te e punosh sepse nje do te mbetet nese eshte referencial dhe tjert do te grisen. Puntori 25 Shtator 2008 22:20 (CEST)

Shpalosje historike

All-llahu ua lehtësoftë agjëruesve agjërimin dhe ua haptë zemrat të humburve për të gjetur rrugën e drejtë.

Vërejtje

Të gjithë artikujt që i ke krijuar kohëve të fundit i kam bashkuar në një artikull të vetëm - Rezistenca e armatosur e Karadakut, mirëpo edhe tani, ky artikull është kandidat potencial për grisje, pasi që nuk ka referenca (burime) të duhura dhe të sigurta. Nëse nuk je i informuar, artikulli pa referenca nuk mund të qëndrojë në Wikipedia. Kështu që të preferoj që t'i gjesh referencat për artikujt që i ke krijuar sa më shpejtë, përndryshe ato do të të grisen. --Λeternus 29 Shtator 2008 16:07 (CEST)

Të lutem rregulloji më mirë referencat tek artikulli Rezistenca e armatosur e Karadakut, sepse nuk po kuptohet se cilët janë emrat e librave e cilët emrat e autorëve. --Λeternus 29 Shtator 2008 21:19 (CEST)
Nëse vazhdon t'i largosh stampat nga artikulli Arben Ramadani pa diskutim paraprak, mund të bllokohesh. --Λeternus 4 Tetor 2008 16:11 (CEST)

Emri dhe licenca e figures

Pershendetje,
Ti po mundohesh se po mundohesh me ngarku foto. Mos ngarko ma shume se 1 here te njejten foto edhe licencoje edhe foton para se ta ngarkosh emeroje si duhet psh nese eshte e ndonje autori shkruja emrin e mbiemrin si duhet. Puntori 27 Tetor 2008 19:03 (CET)

Mire flm per mirekuptime, Gramos rrjedha

Figura

I nderuar perdoruesi Rrjedha
Eshte e pa besueshme se si eshte e mundur qe nje editues me vetedije te e "vjedh" nje foto te nje perdoruesi tjeter. Sepaku nuk e prisja kjo te ndodhte nga nje perdorues i regjistruar. Kete figure qe i takon nje perdoruesi tjeter ju edhe e keni licensuar sipas mendimit tuaj se duhet licensuar.
Me kete veprimin tuaj keni vene ne dyshim te gjitha figurat e ngarkuara. Vertetimi i licensave dhe figurave do te behet se shpejti kurse figura : Luboteni1-800px.jpg e perdoruesit Zeke qe ky perdorues e ka ngjitur tek Commons do te griset. Puntori 29 Tetor 2008 20:29


Luboteni1-800px.jpg

Figura vihet pa lejen e autorit dhe joqëllimisht deri sa ishte në redaktim nuk figuronte autorësia nga përdoruesi i ri dhe pa pervojen qe te shfaqet dhe jo sa duhut i stervitur ne redaktime [1] duhet te largohen nga stampa sa me pare, per pos figurave-portrete qe jane marre nga autoret.. Flm per konsideratat rrjedha

Vërejtja #2

Prap e ke larguar stampën nga artikulli pa dhënë asnjë shpjegim. Vërejtja e tretë pasohet me bllokim. --Λeternus 30 Tetor 2008 19:19 (CET)

Gabim

Gabimisht eshte fshire stampa nga artikulli, duke e rregulluar tekstin nga tekniku(gramos) ne PC,pasi që ka menduar se eshte artikull i ri... kerkoje ndjese autori i artikullit N.R

D.m.th. ju jeni vetë Nijazi Ramadani dhe jeni autor i artikullit Rezistenca e armatosur e Karadakut? Dhe ende nuk e dini se si shkruhet një artikull enciklopedik? --Λeternus 31 Tetor 2008 15:19 (CET)
Kerkoj ndjese qe po perzime, por me mire eshte qe ju te pyesni dhe ne te ju ndihmojme rreth editimit, ose te lexoni Wikipedia:Ndihmë ku gjeni ndihme se si rregullohet nje artikull se sa ju te postoni dhe ne te "vrapojme prapa" duke përmirësuar ose duke grisur. Flm per mirkuptim.
P.S. dhe me e udhës është që një perdorues të përdorë një konto dhe jo më shumë se një duke u identifikuar si shumë persona të ndryshëm. Puntori 31 Tetor 2008 16:22 (CET)


Miqesisht

Nuk do te ishte keq te mendoje me thjesht ne shqipe. E ke sintaksen shume te nderlikuar.--Papa-Zhuli 26 Dhjetor 2008 20:15 (CET)


Pataj nuk e kuptoj pse ka tre tituj paragrafi pare Tjeter kur ka nje grup te pare nje te dyte e me tej por jo nje tjeter e nje me vone--Papa-Zhuli 26 Dhjetor 2008 20:19 (CET)--Papa-Zhuli 26 Dhjetor 2008 20:20 (CET)

Figura pa licenc

http://sq.wikipedia.org/wiki/Kategoria:Foto_pa_licenc%C3%AB_t%C3%AB_caktuar.. Foto-ja eshet lejuar per botim nga nipi i Dr. Jahja Kokaj, Uran Kokaj, si dhe nje perzentim te http://www.kokajt.com adressa uran Kokaj, permes perdoruesit rrjedha gramos me leje autorit

Ankesa ndaj nje admin

Te lutem te marresh pjese te Wikipedia:Ankesa ndaj administratorëve#Perdoruesi_Planeti per ankesat e tua rreth user:Planeti. --  eagleal  26 Tetor 2009 01:41 (CET)

Fotoja pa licencë

  • Pershendetje. Mos ngul këmb pa nevoje se foto pa licence nuk mund te editohen. Rregullat e Wikipedisë nuk lejojne nje gje te tille.Planeti 26 Tetor 2009 18:00 (CET)
  • Tu kisha lute , qe foto pa licence dhe foto te cilat i kam bere une mos i perdor se ti gris, dhe te kish kujdese mos i perdor askund pa lejen time. gjitha te mirat Planeti 20 Mars 2010 11:01 (CET)

Fotot i kam nga Musahi, Hevziu dhe Ismajli Idrizit,...merru vesh me ata

  • rrjedha ...Planet jam Gramos... flm prof. per verejtjet, por fotot i kam nga Musahi, Hevziu dhe Ismajli Idrizit,...merru vesh me ata dhe, i kemi leshuar ne perdorim te gjere.. shkrimi asht i pergaditur per editim nga Nijazi Ramadani... Boll ma me durove me keto foto flm per kujdesin prof-i!--213.163.114.51 29 Mars 2010 14:42 (CEST)Gramos
  • Te faleminderit per respekt dhe sjellje shembullore. Planeti 21 Mars 2010 11:35 (CET)
  • Nuk keni arsye tjera sa dije une, cdo respekt per juve edhe tjereve--213.163.114.51 29 Mars 2010 14:42 (CEST)Gramos
  • Nuk e shoh te arsyeshme as si zgjidhje natyuren e grisjes te artikujt plotesues per Kokajt nëper shekuj dhe mote--Koka11 6 Prill 2010 13:15 (CEST)Gramos

Skeda

Nuk ka lagje Sihitovit, të lutem koorrigjoje ose ndërroje ktë skedë. Sahitovit, është emri i vërtet i ksaj lagje--Luani 1 15 Mars 2010 20:36 (CET)

Skada

--Gramos 22 Qershor 2010 14:30 (CEST) Gramos :faqja e shkrimtarit Sabit Rrustemi--Koka11 22 Qershor 2010 13:55 (CEST)KOKA11 duhet ti vihet nenmbrojtje pershkak te nderhyrjeve --Koka11 9 Qershor 2010 15:28 (CEST) Gramos

Sulejman Ugljanin

I added a picture of the article but it is not good. Can you edit your image properly? Greeting! --Kolega2357 (diskutimet) 5 gusht 2012 23:46 (CEST)

Rrjedha

  • Thenks Yuar!--Gramos 27 dhjetor 2012 22:56 (CET)Gramos

Fshirja artikullit "Kosova lindore" nga Planeti pa paralajmerim eshte primitivizem dhe shlyerje nga faqja e historise ashtu siç e kanë fshi....hon e don!!!???

Monografia final

--Rrjedha 20 Shkurt 2015 16:13 (CET)| pergjiegje e kohes për kokajt, ... Trungu familjar për kokajt

Kandidatura Përdoruesi:Koka11 për administrues

Pershendetje mik i nderuar une kam kandiduarKoka11 për admin...

--Rrjedha 23 Shkurt 2015 10:22 (CET)Rrjedha, po kandidoj Koka11 për administrues edhe unë kërkoi një votë për kandidatin tim dhe po kërkoj mështetjen tënde. Faliminderit . me nderime PS: Votimi bëhet këtu: WP:Kandidatura për administrues --User:Rrjedha

Burime të pavlefshme

"Buriemt" që ke vendosur tek artikulli Rexhep Qosja do të largohen. Burimet duhet të jenë të besueshme. Nuk mund të citosh blogje personale. Burime të besueshme janë ato të verifikueshmet, si mediat e licensuara etj. Lutem të mos i rikthesh më këto burime të pavlefshme. -- Mr. Pseudo diskuto 26 Shkurt 2015 18:08 (CET)

Këshillë miqësore

Shikoj që pas periudhës së bllokimi nuk ke mësuar gjë... Të këshilloj të mësosh se cfarë forme duhet të ketë një artikull në wikipedia. Të këshilloj se çfarë toni dhe mënyre të shprehuri është e pranuar dhe çfarë mënyre nuk është e pranuar. Të këshilloj të mësosh se çfarë konsiderohet referencë dhe çfarë jo. Të këshilloj të mësosh se çfarë konsiderohet referencë e mirë dhe çfarë jo. Të këshilloj që të mos bësh veprime të bienë në kundërshti me normat e wikit, sepse jo vetëm që na bën të gjithëve të humbasim kohë por kam frikë se mund të të rezultojë në një bllokim tjetër, por kësaj here më të gjatë.--Mr.Pseudo Ç'kemi!? 12 prill 2015 21:21 (CEST)

A. Tahiri.

Të lutem, tek artikulli Abdullah Tahiri ruaj një minimum standardi. Duhet të kuptosh se lexuesi ka nevojë për informacione të sakt jo për elozhe... Nuk ke pse shton seksione pa referenca. Metoda e punës duhet të jetë e tillë: shton një fjali apo fakt, shton edhe referencën përkatëse. Jo të shtosh një apragraf të tërë pa burime... sepse ashtu jam i detyruar ta kthej të gjithë materialin pas, si atë të mirin ashtu edhe atë të keqin.--Mr.Pseudo Ç'kemi!? 18 prill 2015 23:39 (CEST)

Ps. jane citat nga familja dhe te nje portal Afrim Zhitia qe tash faqja nuk eshte me... por kane qene te botuar edhe te nje gazete ditore Epoka e Re--Rrjedha PRESS 18 prill 2015 23:53 (CEST)
U bllokove njëherë para një muaji... Të këshilloj që përpara se të bësh veprime të tjera të lexosh dhe të kuptosh çfarë shkruhet në këto faqe: Wikipedia:Dëshmi verifikimi, Ndihmë:Burimi i informacionit dhe këtu Wikipedia:Çfarë është një artikull. Dhe mos shkruaj më me germa të theksuara apo germa kapitale. Shkruaj normalisht. Të lutem shumë që të respektosh normat më minimale sepse ke një sjellje kronike që nuk po ua var kritikave tepër miqësore. Dhe je i lutur që ta ndreqësh firmën tënde, sepse është jo funksionale. Wiki ka disa rregulla që duhen respektuar edhe për firmën. Nëse nuk e bën dot vetë më kërko ndihmë (për firmën)--Mr.Pseudo Ç'kemi!? 19 prill 2015 00:36 (CEST)
Redaktimet e tua nuk do të pranohen për sa kohë nuk lexon dhe mëson se si futen referencat. Në çdo artiikull ku vë dorë ti ka një mish mash total, prish strukturën, fut pjesë të kota, shkruan me një shqipe mediokre dhe fut simbole pa kuptim. Të lutem edhe njëherë, lexo dhe përpara se të ndërhysh nëpër artikuj mëso gjërat më minimale. Sepse krijon më shumë dëme nga të mira. Nëse vazhdon do të bllokohesh shërisht dhe kësaj radhe më gjatë. Askush nuk e do këtë, ndaj mëso si futen referencat.--Mr.Pseudo Ç'kemi!? 19 prill 2015 00:48 (CEST)


Bllokuar

Ju u bllokuat për 1 ditë nga redaktimi në WikipedinëShqip.Për shkak të aksioneve tuaja: .

Bllokuar për 1 ditë nga redaktimi në WikipedinëShqip. Për shkak të: Po zhvendos faqe te përdoruesve në faqe/tituj enciklopedik.


Stampa:Sq Sidoqoftë, nëqoftë se mendoni se ka patur ndonjë gabim në bllokimin tuaj, shtoni {{unblock|Arsyeja ketu}} më poshtë këtij mesazhi, ose i dërgoni një email administratorit që ju bllokoi. Arsyeja duhet të përfshij përgjigjen tuaj ndaj këtij problemi.
Stampa:En However, if you feel that there has been a mistake in your blocking, please appeal this block by adding the text {{unblock|Your reason here}} below or email the administrator who blocked you. Your reason should include your response to this issue.

Për Admin: Rrjedha (block logipblocklistrangeblocksglobal blocksautoblockscontribsdeleted contribscreation logchange block settingsunblock)

Mr.Pseudo Ç'kemi!? 19 prill 2015 16:47 (CEST)

Gjithashtu të hoqa edhe nga grupi i përdoruesve të kontrolluar automatikisht për shkak të redaktimeve të dëmshme. Rasti i fundit ky këtu. Ti akoma nuk e ditke se faqja nuk duhet të fillojë në atë mënyrë? --Mr.Pseudo Ç'kemi!? 19 prill 2015 16:54 (CEST)

Ref

Vendosi referencat siç thotë kjo faqe. Ndihmë:Burimi i informacionit. Po të lë kohën që ti ndreqësh. Nëse nuk i ndreq unë do t'i largojë. Dhe të këshilloj sërisht, që për ti lehtësuar punë vetes dhe mua apo adminëve të tjerë, të mësosh nodmat bazë të redaktimit, që ti kam postuar nja dy komente më sipër.--Mr.Pseudo Ç'kemi!? 20 prill 2015 20:16 (CEST)

Për të mirën e të gjithëve

Mik i nderuar, po ju përsëris edhe një herë një këshillë miqësore. Mësoni më parë se si të redaktoni pastaj futjuni artikujve. Ju kam parë me vëmendje, madje edhe redaktimet e hershme dhe të gjitha kanë nga një problem. Ke marrë disa udhëzime dhe paralamërime e madje je bllokuar. Radhës tjetër do të bllokoheni për një kohë 1 vjeçare ose totale sepse redaktimet tuaja në këtë gjendje të tanishme krjojnë më shumë dëme sesa të mira. Lutem, lexoni gjërat bazë të redaktimit të wikit dhe për t'u praktikuar eksperimentoni tek livadhi apo tek faqa juaj e përdoruesit.--Mr.Pseudo Ç'kemi!? 22 prill 2015 23:16 (CEST)

Je i cituar

Do diskutojmë mbi redaktimet e tua të dëmshme, dhe mungesën e dëshirës për të ndjekur këshillat, që të kam lënë këto muajt e fundit. Unë personalisht jam i prirut për të të bllokuar të paktën për 6 muaj. Këtu: Wikipedia:Kuvendi#Përdorues_problematikë --Mr.Pseudo Ç'kemi!? 24 prill 2015 21:40 (CEST)


Per cilin kontribut te demshem???

Mos eshte fjala:

Abdullah Tahiri
Shella e Ilincës apo
Mulla_Sinan_Maxhera
  1. Cte keqe kane o i uruar? tregoni per t'i korektuar..


Bllokuar

Ju u bllokuat për gjithnjë nga redaktimi në WikipedinëShqip.Për shkak të aksioneve tuaja: .

Bllokuar për gjithnjë nga redaktimi në WikipedinëShqip. Për shkak të: Sock puppet i një Përdoresi tjetër vandal + Redaktime të dëmshme + Prishje e strukturave të faqeve


Stampa:Sq Sidoqoftë, nëqoftë se mendoni se ka patur ndonjë gabim në bllokimin tuaj, shtoni {{unblock|Arsyeja ketu}} më poshtë këtij mesazhi, ose i dërgoni një email administratorit që ju bllokoi. Arsyeja duhet të përfshij përgjigjen tuaj ndaj këtij problemi.
Stampa:En However, if you feel that there has been a mistake in your blocking, please appeal this block by adding the text {{unblock|Your reason here}} below or email the administrator who blocked you. Your reason should include your response to this issue.

Për Admin: Rrjedha (block logipblocklistrangeblocksglobal blocksautoblockscontribsdeleted contribscreation logchange block settingsunblock)

Mr.Pseudo Ç'kemi!? 26 prill 2015 21:24 (CEST)