Stripi

Veper krijuese qe kombinon imazhet dhe tekstin per te paraqitur nje rrefim, histori apo tregim
(Përcjellë nga Strip)

Stripi apo Comic (sqt. Komiki) është një lloj reviste me vizatime të cilat paraqesin një tregim.

Shenja dalluese e stripit.
Shenja dalluese e stripit.


ShBA është edhe një lloj stripi që quhet Graphic Novel (sqt. Romani/Novela grafike) dhe është shumë e suksesshme. Sin City u xhirua sipas Novelës grafike.

Stripa Redakto

Personazhe Redakto

Tema Redakto

Shiko edhe Redakto

Lidhje të jashtme Redakto

Shqip Redakto

  • Shqiponja e Kuqe
  • Flokarti

Anglisht Redakto

Gjermanisht Redakto