The Circus Starring Britney Spears

The Circus Starring: Britney Spears, ose ndryshe The Circus Tour, është turi i shtatë botëror i këngëtares amerikane Britney Spears .

3 mars 2009 fillon shfaqja e parë në New Orleans, dhe vijon në gjithë SHBA dhe Kanada.

Në verë Britney do vij në Europë. Shfaqja e pare me 3 qershor ne Londër. Shikoni datat përkatëse.

Gjatë turneut që pati në SHBA dhe Kanada, biletat u shitën 100%, pra 619,311 bileta, duke i sjell një fitim prej 61,576,699 $.

Data Qyteti Vendi Salla
Amerika e Veriut [1]
Mars 3, 2009 New Orleans SHBA New Orleans Arena
Mars 5, 2009 Atlanta Philips Arena
Mars 7, 2009 Miami American Airlines Arena
Mars 8, 2009 Tampa St. Pete Times Forum
Mars 11, 2009 Uniondale Nassau Veterans Memorial Coliseum
Mars 13, 2009 Newark Prudential Center
Mars 14, 2009
Mars 16, 2009 Boston TD Banknorth Garden
Mars 18, 2009 Toronto Kanada Air Canada Centre
Mars 19, 2009
Mars 20, 2009 Montreal Bell Centre
Mars 23, 2009 Uniondale SHBA Nassau Veterans Memorial Coliseum
Mars 24, 2009 Washington Verizon Center
Mars 27, 2009 Pittsburgh Mellon Arena
Mars 30, 2009 Houston Toyota Center
Mars 31, 2009 Dallas American Airlines Center
prill 2, 2009 Kansas City Sprint Center
prill 3, 2009 Minneapolis Target Center
prill 6, 2009 Edmonton Kanada Rexall Place
prill 8, 2009 Vancouver GM Place
prill 9, 2009 Tacoma United States Tacoma Dome
prill 11, 2009 Sacramento ARCO Arena
prill 12, 2009 San Jose HP Pavilion at San Jose
prill 14, 2009 Salt Lake City EnergySolutions Arena
prill 16, 2009 Los Angeles Staples Center
prill 17, 2009
prill 19, 2009 Anaheim Honda Center
prill 20, 2009
prill 22, 2009 Oakland Oracle Arena
prill 24, 2009 Glendale Jobing.com Arena
prill 25, 2009 Las Vegas MGM Grand Garden Arena
prill 28, 2009 Rosemont Allstate Arena
prill 29, 2009
prill 30, 2009 Columbus Schottenstein Center
Maj 2, 2009 Uncasville Mohegan Sun Arena
Maj 3, 2009
Maj 5, 2009 Montreal Kanada Bell Centre
Europë
qershor 3, 2009 Londër Angli The O2
qershor 4, 2009
qershor 6, 2009
qershor 7, 2009
qershor 10, 2009
qershor 11, 2009
qershor 13, 2009
qershor 14, 2009
qershor 17, 2009 Manchester Manchester Evening News Arena
qershor 19, 2009 Dublin Irland The O2
qershor 20, 2009
korrik 4, 2009 Paris Francë Palais Omnisports de Paris-Bercy
korrik 5, 2009
korrik 6, 2009
korrik 9, 2009 Antwerp Belgjikë Sportpaleis
korrik 11, 2009 Copenhagen Danimarka Parken Stadium
korrik 13, 2009 Stockholm Suedi Ericsson Globe
korrik 14, 2009
korrik 16, 2009 Helsinki Finland Hartwall Arena
korrik 19, 2009 St. Petersburg Rusia Ice Palace
korrik 21, 2009 Moska Olimpiiski
korrik 24, 2009 Varshava Poloni Tor Wyścigów Konnych Służewiec
korrik 26, 2009 Berlin Gjermani O2 World

ReferimeRedakto

  1. ^ "Kopje e arkivuar". Arkivuar nga origjinali origjinali më 11 janar 2011. Marrë më 5 qershor 2009. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)