Vicë, (maqedonisht: Вејце/Vejce) ёshtё fshat nё komunën e Tetovës, Maqedoni.

Vicë
Вејце
Fshat
Popullsia
 • Gjithsej1,127


Demografia

Redakto

Sipas regjistrimit të popullsisë së viti 2002 fshati kishte 1,127 banorë nga të cilët 1,114 ishin Shqiptarë, 1 Maqedonas dhe 1 tjetër.