Cvetova

fshat në Maqedoni

Cvetovë, (maqedonisht: Цветово/Cvetovo) ёshtё fshat nё komunën e Studeniçanit, Maqedoni.

Cvetovë
Цветово
Fshat
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Shkup
Komuna Studeniçan
Krahina etnografike-
gjeografike
Karshiakë
Popullsia 807 banorë (2002)


DemografiaRedakto

Sipas regjistrimit të popullsisë së viti 2002, fshati kishte 807 banorë nga të cilët 805 ishin Turq dhe 2 të tjerë.[1]BurimetRedakto