Marani

fshat në Maqedoni

Maran, (maqedonisht: Морани/Morani) ёshtё fshat nё komunën e Studeniçanit, Maqedoni.

Maran
Морани
Fshat
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Shkup
Komuna Studeniçan
Krahina etnografike-
gjeografike
Karshiakë
Popullsia 1715 banorë (2002)


DemografiaRedakto

Sipas regjistrimit të popullsisë së viti 2002, fshati kishte 1715 banorë nga të cilët 1528 ishin Shqiptarë, 58 Maqedonas, 71 Rom, 40 Turq, 9 Serbe dhe 9 të tjerë.[1]BurimetRedakto