Malçishti

fshat në Maqedoni

Malçisht, (maqedonisht: Малчиште/Malčište) ёshtё fshat nё komunën e Studeniçanit, Maqedoni.

Malçisht
Малчиште
Fshat
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Shkup
Komuna Studeniçan
Krahina etnografike-
gjeografike
Karshiakë
Popullsia 60 banorë (2002)


DemografiaRedakto

Sipas regjistrimit të popullsisë së viti 2002, fshati kishte 60 banorë nga të cilët 9 ishin Shqiptarë dhe 51 Turq.[1]BurimetRedakto