Koliçani i Poshtëm

fshat në Maqedoni

Долно Количани, (maqedonisht: Долно Количани/Dolno Količani) ёshtё fshat nё komunën e Studeniçanit, Maqedoni.

Koliçan i Poshtëm
Долно Количани
Fshat
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Shkup
Komuna Studeniçan
Krahina etnografike-
gjeografike
Karshiakë
Popullsia 1510 banorë (2002)


DemografiaRedakto

Sipas regjistrimit të popullsisë së viti 2002, fshati kishte 1510 banorë nga të cilët 1 ishin Shqiptarë, 1 Maqedonas, 1507 Turq dhe 1 të tjerë.[1]BurimetRedakto