Draçevica (Studeniçan)

fshat në Maqedoni

Draçevicё, (maqedonisht: Драчевица/Dračevica) ёshtё fshat nё komunën e Studeniçanit, Maqedoni.

Draçevicё
Драчевица
Fshat
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Shkup
Komuna Studeniçan
Krahina etnografike-
gjeografike
Karshiakë
Popullsia 250 banorë (2002)


DemografiaRedakto

Sipas regjistrimit të popullsisë së viti 2002, fshati kishte 250 banorë nga të cilët 248 ishin Shqiptarë dhe 2 të tjerë.[1]BurimetRedakto