Ellova

fshat në Maqedoni

Ellovë, (maqedonisht: Елово/Elovo) ёshtё fshat nё komunën e Studeniçanit, Maqedoni.

Ellovë
Елово
Fshat
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Shkup
Komuna Studeniçan
Krahina etnografike-
gjeografike
Karshiakë
Popullsia 265 banorë (2002)


DemografiaRedakto

Sipas regjistrimit të popullsisë së viti 2002, fshati kishte 265 banorë nga të cilët 13 ishin Shqiptarë, 1 Maqedonas, 247 Turq, dhe 4 të tjerë.[1]BurimetRedakto