Sushicë, (maqedonisht: Маркова Сушица/Markova Sušica) ёshtё fshat nё komunën e Studeniçanit, Maqedoni.

Sushicë
Маркова Сушица
Fshat
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Shkup
Komuna Studeniçan
Krahina etnografike-
gjeografike
Karshiakë
Popullsia 53 banorë (2002)


DemografiaRedakto

Sipas regjistrimit të popullsisë së viti 2002, fshati kishte 53 banorë nga të cilët 50 ishin Maqedonas, 2 Serbe dhe 1 të tjerë.[1]BurimetRedakto