Pagarusha (Studeniçan)

fshat në Maqedoni

Pagarushë, (maqedonisht: Пагаруша/Pagaruša) ёshtё fshat nё komunën e Studeniçanit, Maqedoni.

Pagarushë
Пагаруша
Fshat
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Shkup
Komuna Studeniçan
Krahina etnografike-
gjeografike
Karshiakë
Popullsia 227 banorë (2002)


DemografiaRedakto

Sipas regjistrimit të popullsisë së viti 2002, fshati kishte 227 banorë nga të cilët 1 ishin Shqiptarë dhe 226 Turq.[1]BurimetRedakto