Kjo faqe këtu është vetëm për diskutim mbi përdoruesin Kafshet e rrezikuar. Wikipedia nxit diskutimin mes vullnetarëve të saj dhe nuk do të censurojë komente bazuar në pikëpamjet ideologjike ose politike. Wikipedia nuk do t’i ndryshojë komentet. Ato ose do të publikohen, ose do të fshihen nëse nuk u binden rregullave kryesore.
Fillo një temë të re diskutimi.
Ju lutemi nënshkruani me: – ~~~~

Të gjitha komentet u nënshtrohen këtyre rregullave:

  • Përmbajuni temës!
  • Nuk lejohen: sharje, fyerje, fjalor i papërshtatshëm, gjuhë që përmban urrejtje, sulme personale, thirrje për dhunë apo çdo qëndrim tjetër jo i rregullt.
Përshëndetje, Kafshet e rrezikuar!
Anëtarët e Wikipedia-s shqip të urojnë mirëseardhjen.

Kafshet e rrezikuar, kjo është faqja juaj personale (aktualisht gjendesh në faqen personale të diskutimeve). Mirë do të ishte që faqja personale të plotësohej me disa informacione për veten dhe për qëllimin tënd në Wikipedia-n shqip, nëse ke një të tillë. Kujdes! Faqet e përmendura më sipër nuk janë faqe për të vendosur tekst enciklopedik apo një mënyrë për të shkruar artikuj. Materiali i vendosur te to nuk do të shfaqet në motorët e kërkimit të internetit.

Për tu përfshirë më lehtë në komunitet dhe për të rritur frytin e punës tënde, të këshillojmë të shkosh te Portali i Komunitetit.

Mos harro që anëtarët e Wikipedia-s shqip janë punëtorë vullnetarë dhe ndihmojnë me gjithë dëshirë kështu që, mos ngurro të shtrosh pyetje.

Puna e mbarë!

If you don't understand Albanian, please ask for assistance here.


Rreth rinocerontitRedakto

Përshëndetje, faleminderit për kontributet e tua. Dua vetëm të të them se informocionet që ti shton nuk janë në gjendje të mirë gramatikisht. Gjithashtu, informacionet që ti vendos duhet të jenë të referencuara, shiko Wikipedia:Referencat. Faleminderit! — Alban (diskutimet) 21 dhjetor 2018 18:42 (CET)

Redaktime pa referenca/burimeRedakto

Përshëndetje! Përmbajtja që ke shtuar te artikulli Elefanti nuk ka asnjë referencë pra nuk mund të pranohet sipas udhëzimeve të Wikipedisë. Për të mësuar se si t'i shtosh burimet shih këtu, dhe si të redaktosh një artikull këtu. Komuniteti ynë e vlerson shumë kontributin tënd. Nëse ke ndonjë pyetje ose ke nevojë për diçka, më kontakto, punë të mbarë! — Βατο (diskutimet) 12 janar 2019 21:34 (CET)

Vura re që redaktimet që bëre janë përkthimi i artikujve në anglisht. I riktheva informacionet që shtove te artikulli Elefanti. Kur të shtosh përmbajtje me përkthime sqaroje thjesht në përmbledhjen e redaktimit. — Βατο (diskutimet) 13 janar 2019 23:29 (CET)

RedaktorRedakto

Përshëndetje! Faleminderit shumë për redaktimet në Wikipedia-n shqip dhe krijimin e artikullit Rinoceront i zi. Të ndryshova statusin: tani je redaktor kështu që ke mundësinë të kontrollosh vetë redaktimet që bën, gjithashtu mund të kontrollosh edhe redaktimet e përdoruesve të tjerë. Në qoftë se ke ndonjë pyetje, më kontakto. Punë të mbarë! — Βατο (diskutimet) 11 mars 2019 22:28 (CET)

MedaljeRedakto

  Medalje
Për punën e mirë që po bën në artikujt me tematikë në lidhje me biologjinë në Wikipedia. Vazhdo kështu!


Klein Muçi (diskutimet) 26 prill 2020 21:59 (CEST)

'Mongozi' > 'Mangusti'Redakto

Pershendetje! Faleminderit per kontributet! Do te te sugjeroja, qe artikujt rreth llojeve te 'mongozeve' t'i ridrejtoje te 'mangusti' psh. 'Mongozi i kënetës' --> 'Mangusti i kënetës'. Gjithe te mirat!!! - Alban (diskutimet)

Përkthimet automatikeRedakto

Përshendetje, do t'ju lutesha që të mos krijoni më artikuj me përkthime automatike pasi do të më duhet t'i fshij. P.sh. te artikulli që sapo krijuat, Bovinae, kjo fjali s'ka fare kuptim në shqip: Marrëdhënia evolucionare midis anëtarëve të grupit është debatuar ende, dhe klasifikimi i tyre në fise është më e lirshme sesa nëngrupet formale pasqyron këtë pasiguri. E rëndësishme është cilësia e artikujve, jo numri i tyre. --Olsi (diskutimet) 13 dhjetor 2020 01:31 (CET)

MedaljeRedakto

  Medalje
Për punën e mirë që po bën në artikujt me tematikë në lidhje me zoologjinë në Wikipedia. Vazhdo kështu!


Berishasinan (diskutimet) 11 janar 2021 22:05 (CET)

Çmimi për krijimin e artikujve të rinjRedakto

Çmimi i parë për krijimin e artikujve të rinj në Wikipedia-n shqip në vitin 2020 i jepet përdoruesit Kafshet e rrezikuar.

Çmimi u dha pas konsultimit të komunitetit në qendrën e votimeve.