Savojec (serbisht: Славујевац/Slavujevac) është fshat në komunën e Preshevës, Serbi.

Savojec
Fshat
Popullsia
 • Gjithsej482

Gjeografia

Redakto

Fshati Savojec gjendet në afërsi të fshatit Strezoc gjendet në vijën kufitare mes Serbisë dhe Maqedonisë.

Demografia

Redakto

Sipas regjistrimit të popullsisë të vitit 2002 Savojeci ka numëruar 482 banorë.

Statistikat

Redakto
Historiku i popullsisë Savojeci
Viti1948195319611971198119912002
Popullsia562603735679553515482

Lidhje të jashtme

Redakto