Bartullë, (malazezisht: Бартула/Bartula) është vendbanim në Komunën e TivaritMal të Zi.

Bartullë
Noimage.png

GjeografiaRedakto

DemografiaRedakto

Sipas rezultateve preliminare të regjistrimit të popullsisë së Malit të Zi, Bartulla ka pasur 112 banor, 163 ekonomi familjare dhe 152 banesa.[2]

Lidhje të jashtmeRedakto

Shih edheRedakto

BurimetRedakto

  1. ^ Bojaj, Sandra (8 dhjetor 2021). "Rreth TV Boin". Tv Boin.
  2. ^ http://www.monstat.org/userfiles/file/popis2011/saopstenje/knjiga_prvi%20rezultati(1).pdf