Pelikë, (malazezisht:Пелинковићи/Pelinkovići) është vendbanim në Komunën e Tivarit në Mal të Zi.

Pelika
Fshat
Administrimi
Shteti Flamuri Mali i Zi
Komuna e Tivarit
Lartësia 1047 metra (m.n.d.)
Demografia
Popullsia 209 banorë

GjeografiaRedakto

DemografiaRedakto

Ky vendbanim kryesisht është i banuar me Malazez (43%) por ka edhe Mysliman (37%) dhe Shqiptar (20%).

Shih edheRedakto


Lidhje të jashtmeRedakto