Ostros i Vogël, (malazezisht:Мали Острос/Mali Ostros) është vendbanim në Komunën e TivaritMal të Zi.

Ostros i Vogël
Noimage.png
Popullsia
 • Total432

GjeografiRedakto

DemografiaRedakto

Viti Popullsia Lëvizja e pop. gjat shek. të XX-të
1948 323  
1953 358
1961 394
1971 384
1981 427
1991 419
2003 432

Sipas rezultateve preliminare të regjistrimit të popullsisë së Malit të Zi, Ostrosi i Vogël ka pasur 115 banor, 81 ekonomi familjare dhe 84 banesa.[2]

BurimetRedakto

  1. ^ Bojaj, Sandra (8 dhjetor 2021). "Rreth TV Boin". Tv Boin.
  2. ^ http://www.monstat.org/userfiles/file/popis2011/saopstenje/knjiga_prvi%20rezultati(1).pdf

Shih edheRedakto


Shih dhe këtëRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto