Junior TV

Kanali i fundit për adoleshentë(për fëmijë të mesëm)i paketës DigitAlb

Junior TV apo Junior është një kanal televiziv për fëmijë(kanali simotër i Çufo TV dhe Bang Bang), pjesë e platformës Dixhitale Televizive DigitAlbShqipëri.

Junior TV
ShtetiShqipëri Kosovë
RrjetiDigitAlb
BashkëpunuesitTelevizion
SelitëTiranë, Shqipëri
Programimi
Gjuha/ëtShqip
Pronësia
PronariTop Media

Junior përshtatet me moshat nga 10-18 vjeç. Produksionet më të famshme dhe më të shfaqura në Junior janë produksione nga: Walt Disney, Warner Bros etj. Ai është një nga kanalet më të bukura dhe më të adhuruara nga para adoleshentët dhe adoleshentët. Junior ndodhet në platformën Digitalb në kanalin me numër 06. Junior gjithashtu mundëson edhe seriale për fëmijë të vegjël. Disa prej tyre janë: Hi-5, Balamori, Kuzhinieri i madh dhe i vogël, Brami etj. Junior gjithashtu ka edhe guidën e tij të cilën mund ta gjeni me pult ose edhe në faqen kryesore të internetit e cila është www.digitalb.al. Ju mund të shtypni tek guida dhe me pas tek fëmijët. Junior vjen me një slogan shumë mbresëlënës: "Jetoni në botën e dëshirave". Junior eshte nje prej kanaleve më të mirë për adoleshentë.

TransmetimetRedakto

SerialetRedakto

 • Balamori
 • Big Time Rush
 • Bota e Patit
 • Brami
 • DigiTime
 • Drejk dhe Xhosh
 • Ema, Një Shtrigë Ëndrrash
 • Galidor
 • Greenhouse
 • Gjimnastet Olimpike
 • Hana Montana
 • Isa TDSH
 • Italishtja në Familje
 • Jeta në Suitë e Zakut dhe Kodit
 • Këmbyer në Lindje
 • Kërcim për një Ëndërr
 • Klubi i Kalorëseve
 • Kompjuteri Im
 • Kori në Shtëpinë e Bardhë
 • Kuzhinieri i Madh, Kuzhinieri i Vogël
 • Lizi Mekguajer
 • Magjistarët e Sheshit Uejverli
 • Malkolmi
 • Na Ishte Njëherë Lola
 • Në Shtëpi me Babin
 • Paç Fat Çarli
 • Periferia
 • Popland
 • Princi i Bel-Air
 • Qyteti i Përtacëve
 • Rejven
 • Sabrina, Shtriga Adoleshente
 • Semi dhe Keti
 • Simpsonët
 • Skuadra Anti-Monstër
 • Soni mes Yjesh
 • Stivensat
 • Të jesh Eva
 • Tjeta-5
 • Tribu
 • Tru Xhekson
 • Unë Karli
 • Victorious
 • Violeta
 • Xhonas
 • Zaku dhe Kodi në Anije

FilmatRedakto

 • Agjenti Kodi Benks
 • Agjenti Kodi Benks 2
 • Zana e Dhembeve
 • Djali i karatese
 • Djali i karatese 2
 • Djali i karatese 3
 • Vajza e karatese
 • Njeriu merimange
 • Njeriu merimange 2
 • Njeriu merimange 3
 • Dashuria e pare
 • 13 per 30
 • Sekrete te vogla
 • Ngrije zerin
 • Hokus Pokus
 • Nje histori Hirusheje
 • Nje tjeter histori Hirusheje
 • Nje histori Hirusheje: na ishte njehere nje kenge
 • Kampi Muzikor
 • Kampi Muzikor 2
 • Hannah Montanta - Filmi
 • Vajzat gatopard
 • Vajzat gatopard 2
 • Vajzat gatopard 3
 • Shfaqa muzikore e shkolles
 • Shfaqa muzikore e shkolles 2
 • Shfaqa muzikore e shkolles 3
 • Ditari i princeshes
 • Ditari i princeshes 2
 • Ne ndjekje te Libertit
 • Çfare kerkon nje vajze
 • Vajza rebele
 • Mos shiko poshte shtratit
 • E premte e frikshme
 • Shkolla e superheronjve
 • Kronikat e Narnias
 • Kronikat e Narnias 2
 • Kronikat e Narnias 3
 • Kurthi i prinderve
 • Vajzat e tifozeve
 • Vajzat e tifozeve 2
 • Vajzat e tifozeve 3
 • Vajzat e tifozeve 4
 • Vajzat e tifozeve 5
 • Herri Poter 1
 • Herri Poter 2
 • Herri Poter 3
 • Herri Poter 4
 • Herri Poter 5
 • Herri Poter 6
 • Herri Poter 7
 • Herri Poter 8
 • Akuamarina
 • Meri Popins
 • Mami ka njohur nje vampir
 • I vetem ne shtepi
 • I vetem ne shtepi 2
 • I vetem ne shtepi 3
 • I vetem ne shtepi 4
 • Kadetja Keli
 • Filmi i Stivansve
 • Shtrigat binjake
 • Robinsonet Zviceriane
 • Magjia verore
 • Princi i Bel-Air
 • Hannah Montana 1+2+3+4
 • Magjistaret e sheshit Uejverli 1+2+3
 • Lizi Meguajer 1+2
 • Malkolm
 • Shtriga Sabrina
 • Sabrina shkon ne Rome
 • Sabrina shkon ne Australi
 • Martese me kater duar
 • Jeta ne suite e Zakut dhe Kodit
 • Zaku dhe Kodi ne anije
 • Rejven
 • Te jesh Eva
 • Liliputet
 • Kronikat e Narnias - serial
 • Dadoja Mekfi
 • Luftetari Naço
 • Skubi du
 • Skubi Du 2
 • Matilda
 • Nje deshire e thjeshte
 • Stolisni pemen
 • Gjithçka dua per krishtlindje
 • Burri i shtepise
 • Heronjte e aksionit
 • Bratz - engjejt e rokut
 • Bratz - xhindi magjik
 • Bratz - Pasioni per diamantet
 • Bratz - filmi i vertete
 • Skena ime shkon ne hollivud
 • Misteret e Romes
 • Bethoven 1
 • Bethoven 2
 • Bethoven 3
 • Bethoven 4
 • Bethoven 5
 • Kercenimi Denis
 • Brami
 • 'Klubi i mikeshave
 • Tregim per nje djale
 • Djali fllucke
 • Thesari kombetar
 • Thesari kombetar 2
 • Xhumanxhi
 • Xhumanxhi: Mirëserdhët në xhungël
 • Xhurasik park
 • Xhurasik park 2
 • Xhurasik park 3
 • High school musical - koncerti
 • Thjesht Pek
 • Bota e Patit
 • Isa TDSH
 • Nje vere plot surpriza
 • Shtepia e fantazmave
 • Princesha dhe poni
 • Nje dado per Denin
 • Historia e Anes
 • Vazja llave dhe djali peshkaqen
 • Dita e fundit e veres
 • Rags
 • Flicka
 • Flicka 2
 • Flicka 3

Shiko EdheRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto