Tinguj lufte

(Përcjellë nga Tingujt e Luftës)
Tinguj lufte
Arkivi i filmit
Titulli shqip Tinguj lufte
Vendi i prodhimit Durrës, Tirane, Vlore

Shqipëri

Viti i prodhimit 1976
Koha (Zëri) - (PAL/DVD) 84:30
Gjuha origjinale Shqip
Ekipi realizues
Regjia Xhamfise Keko
Skenari Flamur Topi
Muzika e filmit Tish Daija
Kameramani Petraq Lubonja
Drejtori artistik Polivaq Lina
Prodhuesi i filmit: Shqipëria e Re
Aktorë kryesorë
Reshat Arbana
Ndrek Luca
Sulejman Pitarka
Antoneta Papapavli
Aktorët tjerë
Vangjel Heba
Sulejman Dibra
Sokol Goxhi
Rubin Pitarka
Anila Kardhashi
Adrian Laperi

Filmi "Tingujt e Luftēs" është një film shqiptar, prodhim i vitit 1976.

Regjisor: Xhanfise Keko Skenari: Flamur Topi Producent: Shqipëria e Re Muzika: Tish Daija.

Aktorët

Redakto

Përmbajtja e filmit

Redakto

Bardhi jetim shkon të punojë në qytet në familjen e pasur të Galip Shkëmbit i cili ka një djalë Nardin. Në shtëpinë e tregëtarit të pasur vjen vazhdimisht Eqeremi që i jep Nardit mësime violine. Por Eqeremi zbulon talentin e Bardhit. Me ndihmën e Eqeremit Bardhi mëson t’i bjerë violinës dhe të bëjë aksionet e para kundër fashistëve.

Referime

Redakto