Wikipedia:Oda e fillestarëve/Pyetje/Arkivi 2016-2018

Pyetje

si mund te postoj dicka nga kompjuteri im ??– Komenti i mëparshëm i pa firmosur ishte shtuar nga Lulja e Patates (diskutimiredaktime).

Pershendetje Lulja e Patates! Per te permiresuar nje artikull ne Wikipedia perdorni opsionin e kerkimit lart djathtas. Pasi te kerkoni artikullin, do ju shfaqet artikulli i kerkuar dhe ju mund ta ndryshoni ate duke shtypur butonin "Redakto" ose "Redakto tekstin burimor". Ne rast se kerkimi nuk nxjerr asnje artikull, do te thote qe artikulli i kerkuar nuk ekziston ne Wikipedian shqipe, dhe pas kerkimit ju duhet te klikoni mbi lidhjen e kuqe, aty ku shkruhet "Përdoruesit me përvojë në Wikipedia mund ta krijojnë menjëherë faqen "(Titulli i artikullit ketu)", duke respektuar rregullat e redaktimit." per ta krijuar kete artikull. --Olsi (diskutimet) 20 prill 2016 22:21 (CEST)

A mund unë të krijoj një artikull të timin personal?

A mund unë të krijoj një artikull të timin personal?

@DanielPali Po, mundesh në hapësirën personale DanielPali ose nëse je person person publik, atëherë patjetër se mundesh edhe artikull. Gjithsesi, artikulli duhet të jetë enciklopedik, dhe ti plotësoj rregullat e Wikipedia-s. Për më shumë lexo udhëzimet për fillestarët Wikipedia:Fillimi.--Liridon (diskutimet) 29 prill 2016 17:12 (CEST)

Ku duhet te shkojme per te perkthyer ndonje tekst?

Ku duhet te shkojme per te perkthyer ndonje tekst?– Komenti i mëparshëm i pa firmosur ishte shtuar nga Dibran1234 (diskutimiredaktime).

@Dibran1234, për të shkruar një artikull nuk është patjetër të përkthesh, megjithatë, nëse dëshiron, së pari hyr në versionin gjuhës të huaj nga e cila do të përkthesh (psh anglisht, gjermanisht, etj), merre tekstin e artikullit, përktheje dhe vendose në Wikipedian shqip.--Liridon (diskutimet) 12 maj 2016 12:31 (CEST)

Si mund te kerkoj diqka ne Wikipedia

Pyetje

Informacion rreth historisë së pikturës përgjat viteve.– Komenti i mëparshëm i pa firmosur ishte shtuar nga Dhimitri Sino (diskutimiredaktime).

Pershendetje Dhimitri Sino! Mund te shikosh artikullin Historia e arteve pamore, mbase mund te kete informacion qe te nevojitet. --Olsi (diskutimet) 16 maj 2016 20:39 (CEST)

regjistrimi

si te regjistrohem ne kete shoqat amerikane– Komenti i mëparshëm i pa firmosur ishte shtuar nga Premtonamazrekaj (diskutimiredaktime).

Premtonamazrekaj, besoj se e ke fjalen per Fondacionin Wikimedia. Per me shume rreth ketij fondacioni, mund te vizitosh faqen zyrtare. Ndersa, nese ke pyetje rreth Wikipedias, projektit te ketij fondacioni, atehere mund t'i besh pyetjet ketu ose mund te pyesesh ndonje perdorues ne faqen e tij te diskutimit. --Olsi (diskutimet) 18 maj 2016 16:33 (CEST)

Gabimet Drejtshkrimore

Ku mund te gjej disa foto te gabimeve drejtshkrimore?

pytje

Si te Mund te krijoj nje Profil timin tek Wikipedia


--Agron mehmeti (diskutimet) 16 qershor 2016 19:53 (CEST)

Pershendetje @Agron mehmeti, profili juaj eshte Përdoruesi:Agron mehmeti, hape, redaktoje dhe krijoje. Nese duhet ndihme lirisht pyet, për më shumë rreth faqes së përdoruesit mund të lexosh këtu.--Liridon (diskutimet) 16 qershor 2016 20:10 (CEST)

Si mund të nxjer diskutimi tim në artikujt e wikipedias

Pytje per P. Osamne

Kush e formue P.Osmane Cili sulltan sundoj me se paku cili sulltan humbi vjenen cili sulltan shkatrroj bizatin

Për historinë e Perandorisë Osmane mund të lexoni më shumë në këtë artikull: Perandoria Osmane.--Liridon (diskutimet) 7 gusht 2016 14:22 (CEST)

Roxhersi

Pershentje qka dallon qasaj Roxheriane nga qasjet e tjera???. – Komenti i mëparshëm i pa firmosur ishte shtuar nga Rina rina1111 (diskutimiredaktime).

Përshëndetje @Rina rina1111,. "Argumenti/Qasja Roxheriane është një teknikë për zgjidhjen e konfliktit bazuar në gjetjen e gjuhës së përbashkët në vend të polarizimit të debatit."  .--Liridon (diskutimet) 21 shtator 2016 13:17 (CEST)

don kizi

Kërkoj të dijë për ekonomin e maqedonis , ekonomin e bosnje hercegovinës, statistikat vitale të ekonomisë së serbisë , bosnje hercegovinës nëse ka mundsi ju falenderoj tung.

Ekonomia e Republikës së Maqedonisë, Ekonomia e Serbisë, Ekonomia e Bosnjës dhe Hercegovinës--Liridon (diskutimet) 3 tetor 2016 10:20 (CEST)

Pershendetje

Pershendetje i nderuar desha nje kunsultim rreth nje Artikulli te keq-Emertuar dhe keq-redaktuar nga ana ime prej kohesh, por qe ka mbet ne arkivat e Wikipedias.dhe kerkoj nga ju qe Ai artikull te fshihet. Artikulli ne fjal.

Flamur Sahitolli 

Pres mirkuptimin tuaj.

muli.sahitolli@gmail.com

dituri

dua nje fjali me emrin dituri a mund te ma thoni?

Po sigurisht: Kur unë dua të mësojë shumë gjëra të bukura për natyrën " dituria" më gjendet gjithmonë pranë.

Pyetje

Pershendetje a mund te me tregoni se si te permiresoj faqen e zoti Sali Berisha?Une nuk do te perdor vandalizma apo fyerje pasi zoti Berisha eshte nje lider i kombit dhe imazhi i tij do te prishej nese dikush do te thoshte keto fjale.Edhe une ashtu si ju te dashur wikipediane, dua qe ta ndihmojme shqiperine dhe popullin shqiptar.Faleminderit.

Artikull i ri

hi

how to make a new article. -– Komenti i mëparshëm i pa firmosur ishte shtuar nga Luisa.laura (diskutimiredaktime).

Përshëndetje Luisa.laura, kjo faqe Wikipedia:Kujdestari i artikujve do ju ndihmoj me udhëzime se si të krijoni artikullin e parë.--Liridon (diskutimet) 28 nëntor 2016 10:35 (CET)

Fizike

Llojet e energjisë ❤ Disa nga llojet e energjisë. Dhe ju lutem formulat të cilat përdoren.

Ju lutem.??

ku mund te shkruaj per histori qe nuk jane ne wikipedia

Kisha pasë deshirë që të shkruj për histori të cilat nuk janë në wikipedia a mundeni të mëtregoni ku mundem të shkruaj.– Komenti i mëparshëm i pa firmosur ishte shtuar nga Indrit belegu (diskutimiredaktime).

Përshëndetje @Indrit belegu, si fillim për të shkruar artikuj mund të nisësh prej te projekti Studenti WikiProjekti Studenti&Wikipedia, ndërsa më shumë për hyrje në Wikipedia mund të lexosh edhe doracakun e mirëseardhjes.Suksese.--Liridon (diskutimet) 28 dhjetor 2016 16:08 (CET)

eduarta

A mund un te krijoj nje artikull timin personal? – Komenti i mëparshëm i pa firmosur ishte shtuar nga Eduarta (diskutimiredaktime).

Pershendetje @Eduarta,! Mund te krijoni nje artikull per veten tuaj ne faqen tuaj te perdoruesit, megjithate keshillohet qe te mos vendosni te dhena personale ne ate faqe. --Olsi (diskutimet) 28 dhjetor 2016 19:31 (CET)

masa

Ju lutem te me tregoni diqka me shume per kete madhesi (masa) ju lutem ju pergjorhem😂– Komenti i mëparshëm i pa firmosur ishte shtuar nga Eduarta (diskutimiredaktime).

Per masen, shikoni artikullin Masa. --Olsi (diskutimet) 28 dhjetor 2016 19:31 (CET)

Eduarta

Me falni ju lutem te me tregoni diqka shume me shume per Maqedonin ju lutem sepse kam per ta spjeguar kete msim ne gjeografi ju lutem te me ndihmoni ju lutem please☺😊???– Komenti i mëparshëm i pa firmosur ishte shtuar nga Eduarta (diskutimiredaktime).

Shikoni artikullin Republika e Maqedonisë. --Olsi (diskutimet) 28 dhjetor 2016 19:31 (CET)

fatlum dugolli

nje pyetje rreth shpejtesis

sa rrotullime mund ti bej motorri i vetures brenda nje minuti ne qoft se vozisim me shpejtesi 100 km per ore

Miredita si kaluat . Desha me e ditur emrin latinisht te lules se patates edhe nji foto po patet mundesi .ju flm

tigri i bengalit tigri i bengalit jeton ne indi. edhe pse eshte kafshe qe mbrohet,gjahtaret vazhdojne ta gjuajne. gjith

Emri

Cilat jane pyetjet me te cilat gjendet emri ne fjali?

Ku do te mbahet gara.

elvana gjata

elvana gjata ka lindur me 3 shkurt 1987.Ajo eshte nje kengetare shqiptare pop.Por me vone ajo filloj te bente disa balada.Elvana gjata eshte nje kengetare qe adhurohet nga shum veta ne mbare boten.Thuhet se elvana gjata ka pasur nje lidhje me flori mumajesi.

                LIBRAT NE RENDESI                                                         SHUM VENDE LIBRAT MUNGOJNE PRANDAJ JU SERISHT KENI MUNDESI VELLEZERVE MOTRAVE LIBRAT JUAN BLERE PRANDAR E ARDHMJA VARET NGA JU PUNONI SHUM PER JETEN E FEMIJES DHE MESOINI ATA.                                                                                  ALFREDA KYCYKU

si mund te shtoj informacione ne tekste te ndryshme

Si ta krijoj nje faqe per nje Artist ?

Si ta krijoj nje faqe per nje Artist ? – Komenti i mëparshëm i pa firmosur ishte shtuar nga Darkfalcon123 (diskutimiredaktime).

Pershendetje @Darkfalcon123,, se pari ky artikull duhet të plotësoj kriterin e shqueshmërisë. Nëse po, atëherë si fillestar krijo artikull nga kjo faqe, ku do të hapet faqja e re në të cilën duhet të shkruash përmbajtjen. Nëse personi/artisti jeton, për çdo fakt duhet të ketë referenca të besueshme. Sa për referencë, shih biografitë të tjera të cilat mund ti marrësh si shembull Këtu.

LOPA

Lopa eshte nje kafshe e madhe ripertypese. Ajo mund te haje nga 30 deri 35 kg ushqim. Per disa njerez fjala "lope" nenkupton nje njeri te shendoshe.Lopa njihet dhe per prodhimet e saj te tjera: qumeshti dhe nenproduktet e tij. Nese do te provonim te linim nje lope ne nje fushe me bar me siguri do te shikoni se ajo do te qendroje aty per 6-7 ore. Ka raste qe lopa eshte terbuar dhe eshte friksuar. Ne keto raste ajo nga frika gjuan dhe pronarin e saj.

Oda e fillestarëve

Pershendetje si mund te hedh nje foto ne nje profil wikipedie?

no subject

How to post something? Can anyone tell me how?? Please Please somebody tel me

perkthim nga shqip ne anglisht

Kush eshte proçedura per te perkthyer nga shqip ne anglisht?

hasim kulolli

???pershendetje??.Sa zëra ka njeriu ???

hasim kullolli

???pershendetje?? .Sa zera ka njeriu??

Pyetje

Kush e shpiku Wikipedian?--Alban Demiri (diskutimet) 14 qershor 2017 18:35 (CEST)

A mundem te kem un nje artikull te ri ?

Nurten Krasniqii

E selamu alejkym hoxh e kam nje pytje para nje jave kam pa në ender kijametin dhe un banojsha lart dikun 15 kat dhe dola te dritarja ishte bashku hana me diell flak e madhe qielli krejt ishte kuq njerzit u denojshit dhe me dul gjumi u zgjova nja 3 min njeta qut kur prap me zuri gjumi prap ajo ender Kijametin te lutem tregom nese mundesh e selamu alejkym

Nurten Krasniqi

Nuk e di a u dergu mesazhi ?? Nese mundesh tregom te lutem hoxh

Pyetje

Si mund të bëj një projekt?

sa pjes te ligjerates ka gjuha shqipe ? clat jan ato?

pres Pergjegjen

Si mund te shkruaj dicka ne wikipedia?

A esht e mundur te shkruajmë ne wikipedia ?

Deklarata e pergjithshme per te drejtat e njeriut

Deklarata e pergjithshme e njeriut u miratua nga Asambleja e pergjithshme me 10 djetor 1948. Deklarata ka perambulen dhe 30 nene ku jane perfshire nje njumer i madh i te drejtave te njeriut dhe lirive themelore qe u takojne te gjithe njerezve te botes pa asnje dallim. Ja 2 nenet: Neni 1 Te gjithe njerezit lindin te lire dhe te barabarte ne dinjitet dhe ne te drejta. Ata kane arsye dhe ndergjegjje, dhe duhet te sillen ndaj njeri-tjetrit me fryme vellazerimi. Neni 2 Secili gezon te gjitha te drejtat dhe lirite e parashtruara ne kete Deklarate pa kurrfare kufizimesh persa i perket: races,ngjyres etj

Përshendetje @Anda Graca! Artikulli ekziston në sqwiki (shih Deklarata Universale për të Drejtat e Njeriut), po ka artikuj të tjerë plot për të filluar. Mirëseerdhët në sqwiki! --1l2l3k (diskutimet) 12 tetor 2017 20:22 (CEST)

perse mund të na nevojitet wikipedia?

Wikipedia mesa di un ka informacione per cdo gje

Si mund të shtoj një faqe.

Ju lutem më ndihmoni unë kam dëshirë të shtoj një faqe në Wikipedia sepse kam dëshirë të jap kontrobutin tim. Mirupafshim dhe Faleminderit. Me rrespekt Flavio Paja.

Shihni kete faqe Wikipedia:Kujdestari i artikujve. --1l2l3k (diskutimet) 21 dhjetor 2017 20:55 (CET)

stema topiajve

kush ishte tanush topia

Shih artikullin Tanush Topia. --1l2l3k (diskutimet) 21 dhjetor 2017 20:56 (CET)

pershendetje

kerkoj te di se qka ishte stema topijave

Ndryshim emri i publikimit

Si mund te ndryshojm emrin e publikimit qe skemi ber ne?

Mund te jeni pak me i qarte ne kete pyetje? --1l2l3k (diskutimet) 21 dhjetor 2017 20:54 (CET)

6541651

xcvghsrtdfgbsdrgdfgaerfdsgfdgsdfgserfsrgser

Piramida e gjetur

Piramida eshte gjetur ne vitin 2017-2018 ajo piramid eshte nen tok ecila eshte e njejt me Piramidat e keopsit veq se eshte me blloka te kuq.

Shqipe rona makolli

Pse makini dergu per mbyllje. E faqes azem makollit pse poma byllni kurse une jam vajza e ti pres pergjigjjen

Redaktim

Perdhendetje te gjitheve , doja te dija si mund te postoj dicka ne shqip

Mbi punen ne Wikipedia

Disa here me jane prishur materialet. Nuk e kuptoj si e pse. Ve fotokopertinen e librit tim qe eshte e punuar po nga une e keta me kerkojne te drejte autori.Keni krijuar ca rregula strikte qe e veshtiresojne punen. Po si autori te shkoje e te kerkoj diku nje vertetim per te justifikuar vepren e vet. Po ju a nuk e shihni e lexoni ne kopertine se kush eshte autori? Ne pergjithesi une e vleresoj punen ne Wikipedi, cdo gje qe shkruaj e kam te sakte, madje edhe fotografine time qe desha ta ve ne nje faqe ma bllokuan duke kerkuar copzrights. Tani more miq mos duhet qe edhe per ekzistencen time te kerkojne nje Copyrights nga Zoti....I lehtesoni pak punet.Sepse keni shume ecejake e peripecira ne realizimin e nje faqje kur duhej te ishte me e thjeshte. Kam pervojen e blogut, kam qene i pari qe kam hapur Blog nder shqiptarë, ne Boston USA, dhe ne bloge mund te punohet shume bukur. Shume thjeshte e shume sakte. Mendoj se eshte nje pervoje e mire qe mund te shfrytezohet. Nuk e kuptova edhe bllokimin qe i bete nje shtese te nje libri tim ORAKUJT KANË ZBRITUR NË FERR, ku kisha vendosur nje fotokopertine dhe nje fragment nga nje shkrim ne gazeten "Koha javore" ne Podgorice.– Komenti i mëparshëm i pa firmosur ishte shtuar nga Kolec Traboini (diskutimiredaktime).

@Kolec Traboini, nëse libri/kopertina nuk theksohet në publikim se është me licencë të hapur Creative Commons atëherë nuk ke të drejtë të ngarkosh kopertinë me cilësi të lartë, ma merr mendja se shumë shpejt e fshijnë nga Commons. Gjithsesi, sa i përket rregullave, janë strikte, pasi edhe un mundem ta skanoj atë kopertinë dhe të zotohem se jam autor, prandaj Wikipedia ka një mënyrë për verifikimin e saj, besoj se do ju kontaktojnë para se ta fshijnë nga commons.wikimedia.org.--Liridon (diskutimet) 21 shkurt 2018 10:37 (CET)

Ju faleminderit për spjegimet. Do përpiqem të jem korrekt. Kam vënë edhe një faqe për Aristidh Kolën, me fotografi të bërë nga unë në vitin 1995 në Athinë e më thanë së nuk e ke të drejtin e Copyrights. Absurde se atë foto e kam realizuar me duart e mia dhe aparatin tim. Wikipedia është mbi baza vullnetare duhet të ketë besim ndër bashkpunëtorë, por natyrisht edhe të kontrolloje sepse mund të kalojnë shumë gënjeshtra.Por kur diçka është publikuar edhe në shtyp ka më shumë siguri në autenticitet.

Oda e fillestarve

A mundemi te publikojm at we e deshirojm

Material

Sa vanon te paraqitet ne WIKIPEDIA nje material qe e shkrova? – Komenti i mëparshëm i pa firmosur ishte shtuar nga Disigg (diskutimiredaktime).

A e ke fjalën për materialin këtu @Disigg,? Nëse po, atëherë kujdesu që ta bësh me drejtshkrim të rregullt dhe me pikat mbi ë--Flladitja (diskutimet) 21 shkurt 2018 16:23 (CET)
Ok flm. Tani gjeta dhe opsionin te bej ë Shpresoj te bej materiale te nevojshme – Komenti i mëparshëm i pa firmosur ishte shtuar nga Disigg (diskutimiredaktime).

SI MUND TE HEDH NE SHKRIM

Gjuhë shqipe

A mund te me ndimoni rreth romanit shkëlqimi dhe renja e shokut Zylo

Mesjeta e vone ne shtetin e gjeorgjise

Pozita gjeografike dhe ecuria kohore Shtrirja e shtetit dhe zhvillimi historik deri ne mesjeten e vone Mesjeta e vone gjeorgjia dhe perandoria osmane

Pershendetje

Kam nevoje te punoje online. Kam nevoje te di alternativa Faleminderit

Si mund te postoj dicka ne Wikipedia?

Pershendetje sapo jam regjistruar ne wikipedia dhe dua te postoj dicka,ju lutem me ndihmoi.

Pershendetje

Si mund te fus informacion ne wikipedia?

Gara Wikipedia CEE Sping 2018 Kosove.

Përshëndetje të gjithë wikipedianëve!

Desha me pytë se a vlen ende regjistrimi për të marrë pjesë në garën Wikipedia CEE Sping 2018 Kosove, jam nxënëse e klasës së nënte nga Gjilani dha jam e interesuar të marrë pjesë. Nëse po, a mundet dikush të më shpjegoj procedurën se si te regjistrohem për marrjen pjesë në këtë garë.

Paraprakisht faleminderit!– Komenti i mëparshëm i pa firmosur ishte shtuar nga Lzullufi (diskutimiredaktime).

@Lzullufi, Shih kete. --1l2l3k (diskutimet) 20 prill 2018 16:29 (CEST)

oda e fillestareve

pershendetje jam nje vajze e diagnostifikuar me leokemi mieloide kronike 20vjec a mund ta di si shkon kjo semundje ?

Jam e re ketu dhe desha te ju pyes nese informatat mund ti marrim edhe nga librat e ndryshem ?– Komenti i mëparshëm i pa firmosur ishte shtuar nga Anduenna (diskutimiredaktime).

@Anduenna, Ja artikulli anglisht (majtas ne ate faqe eshte edhe ne gjuhe te tjera, po s'eshte perkthyer ende ne shqip). --1l2l3k (diskutimet) 20 prill 2018 16:29 (CEST)

Uroj te gjithve shendet

Pershendetje ! Ndjehem i privilegjuar qe jam mes Jush, gjithmon i prirur nga idea dhe deshira ,per te pasur mundesin te kontriboj dhe une, me sa mundem ne diskutime apo shkrime, te bazuara ne prova dhe te vertetuara shkencerisht ne praktike.

Ajo qe do doja te shkruaj apo te ndihmoj, sa do pak jane dy tema

A) Paisjet robotike ,te telekomanduara , Drone , duke ju referuar, prejardhjes , kunstruktit ,funksionit,perdorimit dhe fushat, deri tek historiku i ketyre paisjeve. (Jam instruktor , me lincinsim nga BE, per keto paisje, qe do ishin si nje manual i vlefshem ne gjuhen shqipe per kedo qe do kishte deshiren te zbulonte apo te njihte dicka rreth tyre)

B) Behet fjale per, gjuhen shqipe te folur....e cila flet dhe eshte e pranishme ne fjalorin e shume e shume gjuhve te huaja por si me, apo pa qellim , sado qe ajo "ulerin dhe flet shqip" gjuhtaret, historianet dhe arkiologet tane se degjojne. Kam, mbledhur nje shume te madhe fjalesh apo rrenjet e fjalve te cilat jane huazuar, historikisht prej gjuhes shqipe, jane uzurpuar prej te huajve , duke u perdorur ne fjaloret e tyre si fjale amtare te tyre , nderkohe qe skane asnje kuptim domethenes nga gjuhet e vendeve qe i perdorin, nderkohe qe ne shqip gjejne kuptimin e tyre te plote.

Shenim : Do doja nje ndihme nga secili prej jush, ne redaktimin e shkrimeve, prej gabimeve ortografike ne drejt shkrim , pronoj cdo lloj kritike prej secilit, mjafton ajo te mos jete antagoniste dhe keq dashese apo anti kombtare , te bazuara ne fakte, te prirur nga qellimi i mire dhe kend veshtrimi se "problemet" i kemi perballe dhe ne ndodhemi perballe tyre te bashkuar , ne ndihme te atyre qe na ndjekin. Pra kerkoj ndihme qe te keme mundesine te pershkruaj me ekzaktesi per sa prononcohem me lart

Faleminderit duke kerkuar mirkuptimin Tuaj Roland BADEMI (Petrela ) – Komenti i mëparshëm i pa firmosur ishte shtuar nga ROLAND BADEMI (PETRELA) (diskutimiredaktime).

@ROLAND BADEMI (PETRELA),, ju keni edituar qysh në 2015, po unë s'shoh asnjë kontribut tuajin në fushat që përmendet më sipër. Ndihuni i lirë të kontribuoni në bazë të politikave të wikit, sic ju janë ofruar me linke në faqen tuaj të diskutimit. Nëse bëni gabime, dikush do jua përmiresojë artikullin, dhe dëmi që mund të shkaktoni ju nuk mund të jetë i përhershëm, kështu që bëhuni trim, dhe editoni aty ku dëshironi. --1l2l3k (diskutimet) 24 prill 2018 18:03 (CEST)

Redirect

Si mund t'i bej titujve 'Ridirect'?– Komenti i mëparshëm i pa firmosur ishte shtuar nga Punetor i Rregullt5 (diskutimiredaktime).

@Punetor i Rregullt5,Hap një faqe të re dhe shkruaj aty #REDIRECT [[emri i faqes te e cila bëhet redirekti]]. Për shembull shih Tirane që bën redirect te Tirana. Gjithë të mirat dhe faleminderit për kontributet! --1l2l3k (diskutimet) 19 qershor 2018 17:24 (CEST)

Pa lidhje

A mund ta di se kur duhet të aplikoj për fakultetin e Aktrimit. – Komenti i mëparshëm i pa firmosur ishte shtuar nga Ali Mehmeti (diskutimiredaktime).

@Ali Mehmeti,Wiki nuk eshte vendi i duhur per kete pyetje, wiki eshte enciklopedi. --1l2l3k (diskutimet) 10 korrik 2018 15:05 (CEST)

Foto

preshndetje epara vedosim dot fotgrafi– Komenti i mëparshëm i pa firmosur ishte shtuar nga Elson gishti (diskutimiredaktime).

@Elson gishti,, shko te Commons dhe vepro atje. --1l2l3k (diskutimet) 10 korrik 2018 15:05 (CEST)

pyetje

me falni a ka dikush mundesi me iu pergjigj pyetjes sime??a mundem te redaktoj dicka kjo ishte pyetja ime – Komenti i mëparshëm i pa firmosur ishte shtuar nga Ferideuka1 (diskutimiredaktime).

Po @Ferideuka1, mund te redaktoni, po tani per tani nuk keni statusin e redaktorit, dhe dikush do i rishikoje editimet tuaja. Nese editoni rregullisht me kujdes, do t'ju shtohet statusi i redaktorit. --1l2l3k (diskutimet) 9 shtator 2018 22:18 (CEST)

Marko Polo

Kam nje projekt dhe me duhet te gjej informacion mbi rolin e Marko Polos mbi shkembimin e kulturave midis Kines dhe Europes po nuk po mund ta gjej. Si mund te me ndihmoni? Faleminderit

Shih kete. --1l2l3k (diskutimet) 19 nëntor 2018 20:19 (CET)

Grupi per redaktime te wikipedias

Si mund te behem pjes e grupit me nxenes te cilet e ndihmojn wikipedian

Hapni nje llogari dhe filloni e editoni. --1l2l3k (diskutimet) 19 nëntor 2018 20:19 (CET)

Si Te publikojme informacion ne wekipedia

Si Te publikojme informacion ne wekipedia

Hapni nje llogari, dhe editoni me llogarine tuaj. Kini guxim e beni ndryshime. --1l2l3k (diskutimet) 19 nëntor 2018 20:18 (CET)